29 listopada 2019

Przebudowa Roździeńskiego zakończona

Zakończyła się przebudowa ul. Roździeńskiego, na odcinku od przejazdu kolejowego do bramy huty. Przywrócono normalną organizację ruchu, a w poniedziałek na stałe trasy wrócą jeżdżące tamtędy autobusy.

W trakcie modernizacji, na prawie 2 km odcinku wymieniono podbudowę drogi, wykonano nowe nawierzchnie jezdni, chodniki, drogi rowerowe, zatoki autobusowe i pasy postojowe dla ciężarówek. Powstało także odwodnienie i oświetlenie. Wykonawcą prac zleconych przez miasto był DROGOPOL-ZW Sp. z o.o. Wartość inwestycji, trwającej 3 miesiące, to 11 mln zł.

W ramach robót dodatkowych, wymieniona została nawierzchnia łącznika ul. Roździeńskiego i Związku Orła Białego, a także skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Tworzeń oraz fragmentu jezdni w jego rejonie.

Ul. Roździeńskiego jest ważnym elementem sieci miejskich dróg. Korzystają z niej pracownicy i kontrahenci wielu firm znajdujących się w jej okolicy. Łączy również północno-wschodnie dzielnice Dąbrowy Górniczej z Gołonogiem. Dlatego też zaplanowano kolejny etap modernizacji, który będzie możliwy po uzyskaniu dofinansowania z UE lub Funduszu Dróg Samorządowych. Wówczas prace obejmą odcinek od bramy huty do skrzyżowania z ul. Związku Orła Białego i Ząbkowicką.

PK

5

fot. Krzysztof Serafiński

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim