8 lipca 2019

Profesjonalna rejestracja pojazdów

Od czwartku, 11 lipca 2019 r., wprowadzona zostanie nowa forma czasowej rejestracji pojazdów – tak zwana profesjonalna rejestracja pojazdów. Dzięki niej, Ci którzy będą chcieli przeprowadzać jazdy testowe nie będą za każdym razem rejestrować pojazdu w urzędzie.

Z profesjonalnych tablic rejestracyjnych będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zajmujący się produkcją, dystrybucją lub badaniami pojazdów. Co ważne, dotyczy to wyłącznie pojazdów, które nie były wcześniej zarejestrowane w Polsce lub za granicą.

Od momentu wprowadzenia profesjonalnej rejestracji pojazdów osoby, które planują odbyć pojazdem jazdę testową w salonach samochodowych, będą mogły dokonać przejażdżki bez konieczności dokonywania czasowej rejestracji pojazdu w urzędzie.

Profesjonalna rejestracja pojazdów to novum w zakresie rejestracji pojazdów. Zgodnie z założeniem resortu infrastruktury ma ułatwić życie dealerom samochodowym.

Szczegółowych informacji na temat możliwości profesjonalnej rejestracji pojazdów udziela kierownik Referatu Rejestracji Pojazdów Wydziału Spraw Obywatelskich Michał Dratwiński (tel.: 32 295 69 02 lub osobiście w pokoju 004 – parter Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej).

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim