Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
29 października 2021

Poszukiwany zamaskowany widz, który wtargnął na koncert w Pałacu Kultury Zagłębia

Drukuj

ZJAWIŁ SIĘ W MASCE – POSZUKUJE GO PKZ

Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej poszukuje zamaskowanego mężczyzny, który w dniu 24.10.2021 r. wtargnął do siedziby pałacu i z premedytacją wziął udział w koncercie. Pracownicy PKZ oraz artyści doznali szoku, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sporządzono portret pamięciowy sprawcy. Trwają poszukiwania zamaskowanego widza.    

Do siedziby Pałacu Kultury Zagłębia wszedł zamaskowany mężczyzna o wzroście ok. 185 cm, w wieku ok. 40 lat, średniej budowy ciała z ciemnymi włosami. Był ubrany w czarne spodnie, czarną koszulę, czarne lśniące buty, czarny kapelusz, a także bordową pelerynę oraz bordową maseczkę ochronną. Świadkowie twierdzą, że przyjechał pod pałac z kierunku zachodzącego słońca, na gniadym koniu z czarną grzywą. W tym czasie wewnątrz pałacu znajdowali się pracownicy instytucji, a w Sali Teatralnej trwał koncert dąbrowskiego duetu Dombrova Piano Duo. Sprawca wtargnął do pałacu ze szpadą w ręku, a następnie, bez żadnych obaw o swoje zdrowie, zasiadł na jednym z siedzeń na widowni. Jak pokazuje zapis z monitoringu wszyscy byli zaskoczeni jego obecnością.

Każdy z nas kojarzył zamaskowanego widza, jednak nikt się go nie spodziewał, zwłaszcza w pandemii koronawirusa, gdy nieliczni decydują się na udział w wydarzeniach kulturalnych. Mimo wszystko cieszymy się, że widz się zjawił, ponieważ każdy „wierny kulturze” jest obecnie na wagę złota – mówi jeden z pracowników PKZ, który w trosce o swoje życie, pragnie zostać anonimowy.

Zamaskowany mężczyzna po zakończonym koncercie wybiegł z pałacu, odgrażając się pracownikom, że powróci na inne repertuarowe wydarzenia. Według naocznego świadka z ust napastnika padły słowa:

Jeszcze tu powrócę! Spodziewajcie się mnie na koncercie cyklu Kameralne Czwartki zespołu  Réversion Ensemble 28 października o 18:00, na koncercie „Zacznij od Bacha” z przebojami Zbigniewa Wodeckiego 11 listopada o 17:00, a także na koncercie Kwartetu Grzegorza Ziółka 23 listopada o 18:00! Ostrzegam, że kupię bilety!

Mężczyzna wybiegając z pałacu wyrył na jego murze litery „P”, „K” i „Z”, przez co przez mieszkańców Dąbrowy Górniczej został nazwany Pałacowym Kulturalnym Zawadiaką. Pracownicy instytucji natomiast okrzyknęli go „Wiernym kulturze”. Do mediów rozesłano list gończy z rysopisem oraz nagranie z monitoringu, które mają pomóc w poszukiwaniach zamaskowanego widza oraz innych osób „wiernych kulturze”, które z chęcią wezmą udział w koncertach, spektaklach, seansach filmowych i wystawach sztuki w bezpiecznej atmosferze.

Nagrodą za dobrowolne zgłoszenie się na wydarzenia Pałacu Kultury Zagłębia jest nie tylko nieskończona liczba emocji i endorfin – tak niezbędnych w okresie jesienno-zimowym, ale także koszulki i torby z wizerunkiem zamaskowanego widza. Wystarczy okazać bilety zakupione na wydarzenia organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia i Kino Kadr, by na specjalnej karcie zdobyć pieczątki, które można wymienić na nagrody! Jeśli jesteś osobą z rysopisu lub widziałeś zamaskowanego widza – zrób zdjęcie, nagraj filmik i wrzuć na jeden z profili Wierni Kulturze na Instagramie i Facebooku! Materiały wideo z toczącego się śledztwa znajdziesz na kanale YouTube „Wierni Kulturze”.  

Czytaj więcej

Strona główna

Weekend w mieście

Biznes

15 września dowiemy się, do kogo trafi Nagroda Gospodarcza im. Adamieckiego

Biznes

zmiana wykazu

Biznes

dzierżawa nieruchomości