Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
6 kwietnia 2021

Ponad 770 śniadań wielkanocnych trafiło do dąbrowskich seniorów i osób w potrzebie

Drukuj

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, do ponad  770 dąbrowskich seniorów i samotnych osób, udało się dostarczyć  świąteczne pakiety śniadaniowe. Brawa dla organizatorów przedsięwzięcia, dąbrowskich uczniów oraz wolontariuszy.

Największymi bohaterami wielkanocnej akcji jest dąbrowska młodzież działająca w Młodzieżowej Radzie Miasta, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz wszystkie osoby, które dały się porwać do działania. Przedsięwzięcie  zakończyło się pełnym sukcesem. Dąbrowianie po raz kolejny udowodnili, że działalność społeczną mają we krwi, a serca przepełnione dobrocią – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Zależało nam, by pomimo trudnej sytuacji, mieszkańcy miasta, którzy z różnych względów nie spędzają świąt w gronie najbliższych, poczuli ich magię. Dlatego wspólnie z Fundacją Wolne Miejsce, darczyńcami i wolontariuszami współorganizowaliśmy Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. W niedzielę wielkanocną blisko 300 dąbrowskich wolontariuszy odwiedziło ponad 770 osób, które wcześniej zgłosiły chęć otrzymania śniadania wielkanocnego – mówi Bożena Borowiec, zastępca prezydenta Dąbrowy Górniczej. – Mamy w Dąbrowie fajną, odpowiedzialną młodzież, która chce działać i poświęcać swój wolny czas. Wierzymy też, że razem z paczkami dostarczyliśmy dużo radości, ciepła, wiary w drugiego człowieka.

W tym roku w organizację akcji, Dąbrowa Górnicza włączyła się w zdecydowanie większym wymiarze.  W katowickiej kuchni pracowali praktykanci z Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z nauczycielami zawodu, w sumie kilkudziesięciu uczniów. Po raz pierwszy też staliśmy się też „bazą posiłkową” dla mieszkańców całego Zagłębia, wszystkich okolicznych miast, które włączyły się w organizację Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego. To u nas, w budynku ZSE paczki były przygotowywane, rozdzielane i stąd rozwożone. Wolontariusze wydali 1500 paczek, ponad 770 dla mieszkańców Dąbrowy Górniczej, pozostałe przekazane zostały do Będzina, Czeladzi, Wojkowic i Sosnowca.

Czytaj więcej

Wiadomości

Umów wizytę przed przyjściem do UM

Wiadomości

Wpływasz na to, czym oddychasz

Wiadomości

#TOgether, czyli jak dąbrowska młodzież radzi sobie z brakiem pewności siebie

Strona główna

Kwietniowy Jarmark Staroci