Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
23 marca 2022

Pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi przebywającymi na terytorium Ukrainy – krok po kroku

Drukuj

Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej (PTOHD) udostępniło na stronie internetowej niezbędne informacje przydatne w sytuacji kontaktu z osobami sygnalizującymi potrzebę leczenia dzieci onkologicznych z Ukrainy https://ptohd.pl/pomoc-dzieciom-z-chorobami-nowotworowymi-przebywajacymi-na-terytorium-ukrainy/

PTOHD uruchomiło także specjalną infolinię obsługiwaną w języku polskim i angielskim pod numerem telefonu: 887 662 866 oraz w języku ukraińskim pod numerem: 887 669 934. Do kontaktu w powyższej sprawie udostępniono również adres e-mail: pomoc@ptohd.pl.

Pomoc na rzecz młodych pacjentów onkologicznych świadczona jest zarówno przez państwo jak i instytucje pozarządowe, a w razie konieczności mogą oni liczyć na leczenie w innych krajach.

W związku z narastającą ostatnio dezinformacją i powstającymi fake newsami, PTOHD dementuje pogłoskę, jakoby z powodu przyjmowania w polskich ośrodkach onkologicznych pacjentów pediatrycznych z Ukrainy miało zabraknąć w nich miejsc dla polskich dzieci z chorobami nowotworowymi.

Nasi dotychczasowi pacjenci są bezpieczni, a ośrodki onkologii dziecięcej w kraju dokładają wszelkich starań, by pomóc przybywającym pacjentom ukraińskim, uwzględniając medyczne i logistyczne aspekty tej pomocy. Pomagamy odpowiedzialnie i na tyle, na ile pozwalają nam nasze zasoby kadrowe, finansowe, infrastruktura i sprzęt. W żadnym wypadku nie odbywa się to kosztem polskich pacjentów.

Ponadto Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest w kontakcie z partnerami zagranicznymi i prowadzi rozmowy na temat transportu i leczenia poważnie chorych ukraińskich dzieci w klinikach i ośrodkach za granicą.

informacje w języku polskim

 

 

 

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście