Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 kwietnia 2021

Planty się zmienią. Urządzą je mieszkańcy

Drukuj

Do 9 kwietnia można zgłaszać opinie i uwagi dotyczące urządzenia plant im. hm. Piotrowskiego. Posłużą do przygotowania projektu zagospodarowania tego obszaru.

31 marca odbyły się warsztaty on-line w ramach drugiej części konsultacji projektu „Rodzinne Planty”. W trakcie spotkania omówiona została pierwsza – diagnostyczna część konsultacji społecznych, których celem było zdefiniowanie potrzeb mieszkańców i ocena obecnego sposobu funkcjonowania tego obszaru. Zaprezentowano też wstępną koncepcję zagospodarowania terenu.

Mieszkańcy, którzy nie uczestniczyli w środowym warsztacie, mogą zobaczyć nagranie ze spotkania – Link do nagrania

Do 9 kwietnia można przekazywać swoje uwagi i opinie, dotyczące propozycji zagospodarowania plant. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie – 724 691 444, a także mailowo: konsultacje@dg.pl

Projekt „Rodzinne Planty” został wybrany w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zakłada renowację Plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego – pomiędzy ul. Kopernika a ul. Poniatowskiego oraz pomiędzy ul. Korczaka i Przemysłową. Modernizacja ma objąć remont istniejących alejek wraz z montażem elementów małej architektury oraz nasadzeniem roślinności. Pierwszym etapem realizacji zadania są konsultacje z mieszkańcami, w trakcie których wypracowywany jest szczegółowy projekt zagospodarowania tego terenu. Na jego podstawie przepracowane zostaną prace.

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Dąbrowie Górniczej trwało na przełomie września i października 2020 r. Na liście znalazły się 22 propozycje, dotyczące zarówno inwestycji i remontów, jak również wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Pula środków na ich wykonanie wynosiła 4,1 mln zł. W głosowaniu wzięły udział 6824 osoby. Zwyciężył projekt „Rodzinne Planty”, przygotowany przez Magdalenę Wąsik i Kamila Kiernożyckiego. Koszt jego realizacji opiewa na pełną kwotę przeznaczoną na budżet obywatelski, dlatego tylko on spośród wszystkich zostanie zrealizowany.

fot. Paweł Mieszczanek/DRONeM Inny Punkt Widzenia

Czytaj więcej

Wiadomości

Umów wizytę przed przyjściem do UM

Wiadomości

Wpływasz na to, czym oddychasz

Wiadomości

#TOgether, czyli jak dąbrowska młodzież radzi sobie z brakiem pewności siebie

Strona główna

Kwietniowy Jarmark Staroci