Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 października 2023

„Nauczyciel na medal”. Aktywnie świętuj Dzień Edukacji Narodowej i wspieraj potrzebujących

Drukuj

W sobotę, 14 października, nad Pogorią III odbędzie się bieg i marsz nordic walking „Nauczyciel na medal”. To doskonała okazja, żeby spędzić czas aktywnie i pomóc potrzebującym. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Każdy może się przyłączyć.

– Termin nie jest przypadkowy, bo 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, a „Nauczyciel na medal” to wydarzenie skierowane przede wszystkim do nauczycieli i pracowników oświaty. Impreza ma służyć integracji środowiska, promocji aktywnego i zdrowego trybu życia, a przy tym ma wesprzeć dzieci i młodzież niepełnosprawną, którą na co dzień zajmuje się stowarzyszenie „Razem do celu”mówią Karolina Kacuga i Ewa Lewicka, inicjatorki i organizatorki biegu, nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Wydarzenie ma charakter otwarty i poza przedstawicielami dąbrowskich szkół oraz przedszkoli, każdy może wziąć w nim udział. Uczestnicy przebiegną albo przemaszerują z kijkami dystans 6 km wokół jeziora. Wystartują i finiszować będą przy ośrodku Centrum Sportu i Rekreacji. Oprócz części sportowej, podczas imprezy nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci.

Na 100 osób, które jako pierwsze zapiszą się w biurze zawodów i wrzucą datek na rzecz stowarzyszenia „Razem do celu”, na mecie czekać będą pamiątkowe, ręcznie robione, ceramiczne medale. Każdy, kto wesprze kwestę, otrzyma kupon na loterię, w której do wylosowania będą liczne nagrody.

Program

 • godz.9:00-10:00 – zapisy
 • godz.10:30 – start biegu i marszu
 • godz.12:30 – zakończenie i losowanie nagród.

Loteria z nagrodami dla każdego, kto doda „cegiełkę” na rzecz stowarzyszenia „Razem do celu”.
W trakcie wydarzenia prowadzone będą animacje dla dzieci.

Informacje również na stronie https://fb.me/e/3pHKkir3L

„Nauczyciel na medal” to impreza bezpłatna, a jej organizacja jest możliwa dzięki pomocy sponsorów i partnerów. Na wsparcie wydarzenia zdecydowali się Centrum Sportu i Rekreacji, Miasto Dąbrowa Górnicza, URSA Polska, kino Helios, MKS Dąbrowa Górnicza, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, Ale Fajnie, Animatorka Olkaa, Pracownia Ceramiki Artystycznej „Ceramiczna Pomarańcza”, Centrum Edukacji i Rozwoju „Tiger”, SK hi-tech battery materials Poland.

Stowarzyszenie dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Razem do celu” (KRS: 0000114587) jest organizacją pożytku publicznego. Działa w Dąbrowie Górniczej i skupia się na wszechstronnym wsparciu i pomocy przede wszystkim wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną