Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 września 2020

Najmłosi rozpoczynają rok akademicki

W sobotę 26 września o godz. 9.30 w Akademii WSB odbędzie się XIII Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021 w Dąbrowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Grupa najmłodszych studentów rozpocznie kolejny rok zdobywania wiedzy i doświadczeń. Wykład inauguracyjny pt. Jak działają słowa?, poprowadzi wybitny polski językoznawca – prof. dr hab. Jerzy Bralczyk.

Ideą projektu jest umożliwienie dzieciom spotkań z nauką i kulturą akademicką, rozwijanie zainteresowań i pogłębianie wiedzy w sposób odbiegający od zajęć typowo szkolnych. Na spotkaniach UniwersytetówDdziecięcych Akademii WSB, które prowadzą najlepsi wykładowcy akademiccy i eksperci z całej Polski, wykorzystuje się nietypowe pomoce dydaktyczne, multimedia, doświadczenia, eksperymenty, gośćmi nierzadko są także żywe zwierzęta. Wszystko po to, aby skutecznie dotrzeć do dziecięcej wyobraźni i w sposób dostosowany do wieku słuchaczy przekazać informacje na tematy, które zwykle zarezerwowane są dla dorosłych studentów. Program zajęć Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB obejmuje sobotnie interaktywne wykłady, praktyczne warsztaty (m.in. szybkie czytanie i techniki pamięciowe, przyroda, robotyka, matematyka, programowanie), wycieczki, zajęcia kulturalno-sportowe i muzyczne.

W uroczystości udział wezmą m.in. JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Marcin Bazylak, którzy wręczą nowym studentom indeksy Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego (DUD).

W związku z obecnie panującą sytuacja epidemiologiczną, Akademia WSB zapewni ponadstandardowe bezpieczeństwo sanitarne wszystkim uczestnikom wydarzenia.

Trwa rekrutacja do Uniwersytetów Dziecięcych Akademii WSB, szczegóły dostępne są na: http://ud.wsb.edu.pl/

Czytaj więcej

Wiadomości

Lokalnie i na wynos

Wiadomości

Cała Polska w czerwonej strefie

Wiadomości

Połączmy tradycję z troską o środowisko

Wiadomości

Pora na zimowy czas