Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 września 2020

Muzyka, spektakle i rekreacja w Fabryce

Fabryka Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej w każdy weekend września zaprasza na koncerty, spektakle, kabarety i zajęcia rekreacyjne, a przez cały tydzień do otwartej strefy smaku. Wstęp wolny.

Fabryka Pełna Wydarzeń, weekend 18-20 września:

– w piątek, 18 września:

o 17.00 nordic walking dla każdego,

o 20.00 na scenie Gverilla;

– w sobotę, 19 września:

o 10.00 muzyczne i nie tylko – atrakcje dla dzieci,

od 19.00 DJ set;

– w niedzielę, 20 września:

o 10.00 joga na trawie,

o 20.00 Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej przedstawi spektakl: „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza.

W piątek, 18 września o godz. 20.00 w ramach Fabryki Pełnej Wydarzeń na muzycznej scenie zobaczymy Gverillę.

Gverilla to pseudonim urodzonego w 1996 roku Mateusza. Artysta rozwija swoją działalność na wielu płaszczyznach. Jest wokalistą, producentem i pisze teksty. Jego korzenie sięgają przede wszystkim rapu, a całokształt tego co nagrywa można opisać jako połączenie przemyślanej, ekspresywnej liryki oraz eksperymentalnych linii wokalnych z abstrakcyjnym malarstwem czy grafiką. Ponadto, Mateusz, od 2015 roku jest studentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, co według niego pozytywnie wpływa na postęp w twórczości audiowizualnej. Koncert odbędzie się w budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia. Maksymalna liczba osób, które mogą wejść na to wydarzenie to 80.

Muzyka towarzyszyć będzie także w sobotę wszystkim, którzy wybiorą się do Fabryki. 19 września o godz.10 odbędzie się spotkanie z muzyką dla dzieci pt. Rytmicznie i melodycznie. Tym razem najmłodsi pobawią się w kompozytorów. Czas trwania zabaw to 45 min plus czas po zakończeniu części właściwej na indywidualne rozmowy, pokaz instrumentów zainteresowanym, a wszystko to razem z Violin-Di, czyli zespołem muzycznych zapaleńców tworzących projekty artystyczne, koncerty dla dzieci, warsztaty instrumentalne i wydarzenia mające na celu szeroko pojętą kreatywną edukacje muzyczną. Soboty to także czas dla didżejów, których popisy rozpoczną się o godz. 19.00.

W niedzielę, 20 września o godz.19.00 na letniej scenie Fabryki polecamy spektakl: „W małym dworku” Stanisława Ignacego Witkiewicza przygotowany przez Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

Rekreacja w Fabryce

W każdy wrześniowy piątek o godz.17.00 odbywają się bezpłatne zajęcia nordic walking. Instruktorką jest Elżbieta Gębska – certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking.

A w każdą niedzielę września o godz. 10.00 odbywa się joga na trawie – cotygodniowe otwarte dla wszystkich zajęcia z jogi na nowej łące w strefie wejściowej do Fabryki Pełnej Życia lub w budynku Warsztatu. Zajęcia prowadzi szkoła Chata Jogi.

Ponadto, od poniedziałku do piątku od 15.00, a w soboty i niedziele od 10.00, można korzystać z oferty gastronomicznej czekającej w Strefie Smaku.

Informacje organizacyjne

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestników wydarzeń prosimy, aby pamiętali o korzystaniu z urządzeń do dezynfekcji rąk, zakrywaniu ust i nosa oraz zachowaniu dystansu społecznego. W razie niepogody wydarzenia zostaną przeniesione do budynku Warsztatu Fabryki Pełnej Życia.

***
Fabryka Pełna Życia to rewitalizowany obszar w śródmieściu Dąbrowy Górniczej, przy ul. Kościuszki 3. Więcej informacji o przedsięwzięciu na stronie fabrykapelnazycia.eu

Czytaj więcej

Wiadomości

Online o wsparciu na rozkręcenie biznesu

Wiadomości

Badanie na covid bez wychodzenia z auta

Wiadomości

Projekt planu zagospodarowania przestrzennego do wglądu

Nieruchomości

Przetarg na sprzedaż nieruchomości