Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 października 2021

Muzycznie w Pałacu Kultury Zagłębia

Drukuj

14 PAŹDZIERNIKA

Piwnica Teatralna PKZ, g. 19:00

NASTROJE – KONCERT CYKLU PIWNICA

14 października o 19:00 odbędzie się pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert młodej muzyki alternatywnej PIWNICA w Pałacu Kultury Zagłębia. Na podziemnej scenie Piwnicy Teatralnej wystąpi dreampopowe trio nastroje!

PIWNICA wraca na mniejszą scenę dąbrowskiego Pałacu Kultury Zagłębia. Cykl koncertów, którego głównym założeniem jest prezentowanie muzyki młodych, alternatywnych zespołów, które pomimo początku swojej kariery muzycznej już odnoszą sukcesy, występując na scenach największych festiwalów w Polsce i w Europie. Do tej pory w ramach PIWNICY wystąpili: Coals, Early Birds, Agata Karczewska, Sonbird, Swiernalis, Erith i wielu innych. Teraz przyszła pora na zespół nastroje!

Nastroje to balansujące na granicy rozmarzonych i słodko-gorzkich popowych melodii oraz postrockowego gitarowego brzmienia otoczonego syntezatorowym tłem trio. W swojej twórczości inspirują się protoplastami przepełnionego reverbem rocka i popu z lat 80. i 90. jak This Mortal Coil, Cocteau Twins, Julee Cruis, a ich guru pod względem tekstów pozostaje David Bowie. Muzyka jest dla nas narzędziem, przy którego wykorzystaniu możemy przekazać słuchaczowi nasze poruszenia i przemyślenia. Jednocześnie nie boimy się podejmować kwestii znamiennych dla naszego pokolenia kwestii społecznych mówią członkowie grupy. W muzyce zespołu nastroje melodie są równie istotne, co barwy poszczególnych instrumentów, które w połączeniu z treścią wokalną sprawiają, że prezentowane piosenki są przesączone emocjami. 28 września swoją premierę na YouTube miał teledysk zespołu do utworu „hipnotyzujesz mnie”, który realizowany był w Pałacu Kultury Zagłębia.

Więcej informacji o koncercie 14 października o 19:00 oraz bilety (20 zł) dostępne na palac.art.pl.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/piwnica-nastroje

Bilety: 20 zł

————————————————

22 PAŹDZIERNIKA

Sala Teatralna PKZ, g. 19:00

BARANOVSKI – KONCERT

22 października o 19:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpi jeden z najlepszych, polskich popowych artystów ostatnich lat – Baranovski! Publiczność podczas koncertu usłyszy utwory z najnowszego albumu, a wśród nich radiowy hit „Lubię być z nią”!

Baranovski, czyli Wojtek Baranowski, to wokalista, muzyk, producent i songwriter, który rozpoczął swoją własną muzyczną historię w 2018 roku. Wcześniej kojarzony z występów z grupą XXANAXX, teraz znany z radiowych hitów, koncertów na największych festiwalowych scenach oraz ze złotych i platynowych płyt za utwory „Dym”, „Luźno”, „Czułe miejsce”. Już rok po wejściu na własną ścieżkę muzyczną wydał album „Zbiór” okrzyknięty przez krytyków jednym z najlepszych popowych albumów, które ukazały się w ostatnim czasie. Nic więc dziwnego, że wspomniany krążek otrzymał tytuł złotej płyty, a artysta trzy nominacje do Fryderyków.

Jego kolejnym sukcesem okazał się utwór „Lubię być z nią”, który był najczęściej prezentowanym utworem przez polskie stacje radiowe i zapowiedzią kolejnej płyty „Baranovski2”, posiadający obecnie prawie 31,5 mln wyświetleń na YouTube.

Na zbliżającym się wielkimi krokami koncercie – 22 października o 19:00 w Pałacu Kultury Zagłębia – publiczność z całą pewnością będzie miała okazję wysłuchać piosenek z najnowszej płyty oraz pozycji z debiutanckiego albumu!

Więcej informacji o koncercie oraz bilety dostępne na palac.art.pl.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/baranovski

Bilety: 65 zł / 85 zł

————————————————

24 PAŹDZIERNIKA

Sala Teatralna PKZ, g. 18:00

KLASYCZNIE I ROZRYWKOWO – KONCERT PROMUJĄCY DEBIUTANCKI ALBUM ZESPOŁU DOMBROVA PIANO DUO

Choć oboje grają na fortepianie, to żaden z gatunków muzycznych nie jest im obcy – duet Dombrova Piano Duo zagra koncert promujący ich debiutancki album „Klasycznie i Rozrywkowo” – 24 października o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej!

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk – dwóch młodych pianistów z Dąbrowy Górniczej, których złączyła przyjaźń i miłość do muzyki. I to właśnie przyjaźni i talentów muzycznych można im pozazdrościć! Gdy byli młodsi razem uczyli się gry na fortepianie w dąbrowskiej szkole muzycznej, razem występowali w licznych międzynarodowych konkursach, a także na scenie Royal Albert Hall w Londynie i Centre Civic Can Deu w Barcelonie. Razem stworzyli projekt Dombrova Piano Duo i wydali swój pierwszy krążek! Razem uczą młodych adeptów fortepianu i nie przestają zaskakiwać swoim repertuarem!

Łukasz – mistrz w aranżowaniu na fortepian utworów rockowych, filmowych, popowych i hip-hopowych, który na co dzień gra na scenach eleganckich restauracji i hotelów. Swoim talentem potrafi nadać nowego brzmienia utworom Nirvany, Metalliki, zespołu Queen, czy AC/DC. Krzysztof – kocha muzykę klasyczną i arcydzieła mistrzów. Na swoim koncie posiada nagranie „Othello Symphony” Elliota Goldenthala, udział w „Koncercie na 21 fortepianów” oraz występ z orkiestrą AUKSO na Festiwalu Gorczyckiego. Obecnie akompaniuje instrumentalistom w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Razem na scenie tworzą idealnie skomponowany duet, który potrafi przenieść widza w nietuzinkową podróż po najpiękniejszych melodiach.

Artystyczną więź zaprzyjaźnionych pianistów dobrze słychać na albumie „Klasycznie i Rozrywkowo” – ich pierwszym krążku, którego wydanie wsparło miasto Dąbrowa Górnicza. Na płycie można znaleźć m.in. utwory z filmów „Gwiezdne Wojny”, „James Bond”, genialną aranżację „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, „Błękitną Rapsodię”, „Heart-Shaped Box” i „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Łącznie 12 utworów, w których warto się zakochać.

Część z nich usłyszymy podczas koncertu promującego album w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia 24 października o 18:00. Pianistom towarzyszyć będą gościnnie Szymon Klekowicki (puzon) oraz Marek Wrona (perkusja). Więcej informacji oraz bilety (20 zł) dostępne na palac.art.pl!

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/klasycznie-i-rozrywkowo-dombrova-piano-duo

Bilety: 20 zł

 

Czytaj więcej

Strona główna

Autobusy wracają na aleję Zagłębia Dąbrowskiego i ulicę Uklańskiego

Rekreacja

Dwaj koszykarze z Dąbrowy w Top 10 pierwszej kolejki

Strona główna

Udogodnienia dla czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wiadomości

Plan dla dzielnicy. W Ząbkowicach podsumowano konsultacje