Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 lipca 2023

Modernizacje nie tylko na głównych drogach. Lepiej pojedzie się także mniejszymi ulicami

Drukuj

W poniedziałek rozpoczęły się remonty fragmentów ul. Różyckiego i ul. Tysiąclecia. Efekt modernizacji pozytywnie odczują ich codzienni użytkownicy, czyli m.in. mieszkańcy Łęki, Tucznawy i os. Kasprzaka.

Ul. Różyckiego, dawna Dąbrowszczaków, łączy Łękę i Tucznawę. Prace obejmą 2,5 km odcinek od skrzyżowania z ulicą Przelotową w stronę Tucznawy. Prawie 2 km – 600 m za posesjami – zostały zamknięte dla ruchu. Objazd wyznaczono ulicami: Poboczną, Łaskową, Gołonoską, Inwestycyjną i Idzikowskiego.

– Na początek jezdnia zostanie sfrezowana, a dzięki temu wyprofilowana. Potem planowana jest stabilizacja podbudowy oraz ułożenie trzech warstw bitumicznych. Dzięki temu z Łęki do Tucznawy można będzie przejechać w komfortowych warunkach – zapowiada Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

24 lipca rozpoczął się także remont osiedlowego odcinka ulicy Tysiąclecia, prowadzącej m.in. do SP nr 12 i Przedszkola nr 36 na osiedlu Kasprzaka.

– Na drodze, którą przejęliśmy od ArcelorMittal Poland, zaplanowaliśmy sfrezowanie starej nawierzchni, stabilizację podbudowy, wymianę krawężników oraz ułożenie nowej nawierzchni, także na miejscach postojowych – mówi prezydent Bazylak.

W czasie robót droga będzie zamknięta, z zachowaniem dojazdu do wieżowców przy ul. Tysiąclecia 35 i 37. Objazd do bloków przy ul. Tysiąclecia 27, 29, 31 i 33 został poprowadzony parkingiem przed blokiem nr 19 i dalej utwardzoną drogą obok kortów. Remont ma zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W Dąbrowie Górniczej trwa przebudowa głównej osi miasta – od granicy z Będzinem do skrzyżowania ul. Piłsudskiego i Kasprzaka. W związku z pracami, w piątek zmieniła się organizacja ruchu w centrum. Więcej informacji.

Czytaj więcej

Strona główna

Stypendia dla najlepszych

Wiadomości

Mamy powody do dumy. Kończy się modernizacja dworca

Rekreacja

Weekend w mieście

Wiadomości

Wnioski na dotacje