Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
24 listopada 2021

Moc świątecznych akcji w Centrum Aktywności Obywatelskiej

Drukuj

W Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej pomimo listopadowej pory, już teraz można poczuć magię Świąt. To wszystko za sprawą akcji zorganizowanych zarówno przez dąbrowskie organizacje pozarządowe, jak i Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta.

Do jakich akcji możecie się aktualnie włączyć?

Dąbrowska Paka Dobra

Dąbrowska Paka Dobra to przedświąteczna akcja, która w zeszłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej. Dlatego po raz kolejny łączmy siły, aby dotrzeć z dobrocią do jeszcze większej liczby osób potrzebujących naszej pomocy.

Akcja potrwa od 15 listopada do 15 grudnia 2021 r. W jaki sposób można się przyłączyć i pomóc? Wystarczy, że odbierzesz pakę z Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6a), wypełnisz ją produktami i przyniesiesz ponownie do Centrum. Wspomnianą pakę możesz także odebrać, wypełnić dobrocią i samodzielnie wręczyć osobie czy osobom, które potrzebują takiego wsparcia. Jeśli nie znasz nikogo, kto potrzebowałaby takiej pomocy, a chcesz wziąć udział w akcji, nic prostszego! Przynieście do Centrum artykuły spożywcze i inne produkty, które Twoim zdaniem mogą przydać się najbardziej potrzebującym osobom w okresie bożonarodzeniowym. Wolontariusze wspierający akcję dostarczą ją do potrzebujących. Dodatkowo, pod numerem tel. 668 573 952 możesz zgłosić osoby, do których Twoim zdaniem powinna dotrzeć Paka wypełniona dobrocią.

Tegoroczna Dąbrowska Paka Dobra realizowana jest przez Fundację Godne Życie we współpracy z Urzędem Miejskim w Dąbrowie Górniczej. Jeśli chcesz zostać wolontariuszem Paki – zgłoś się – https://bit.ly/dabrowskiwolontariusz.

Przekażcie informację o Dąbrowskiej Pace Dobra sąsiadom, znajomym i rodzinie – wspólnie zadbajmy o świąteczny nastrój wśród tych, którzy potrzebują wsparcia.

Kartka dla Seniora

Kartka dla Seniora to kolejna akcja, do której możecie się przyłączyć. Zbliżający się koniec roku jest jednym z najpiękniejszych okresów w czasie jego trwania, a tym samym panujący świąteczny klimat sprawia, że chcemy dzielić się dobrem z potrzebującymi. Po raz kolejny możecie sprawić, by nadchodzące Święta były dla osób samotnych i potrzebujących równie wyjątkowe. W jaki sposób wziąć udział w akcji?

 • Wykonaj kartkę świąteczną,
 • dostarcz ją w kopercie do organizatorów wydarzenia, czyli Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6A)
 • wstaw zdjęcie ze swoją kartką na swoje media społecznościowe, dopisując #KartkaDlaSeniora!

Na Wasze kartki czekamy do 15 grudnia!

Bombka dla Seniora

Bombka dla Seniora to następna akcja, do której również gorąco Was zachęcamy. Jeśli chcesz sprawić, by nadchodzące Święta były wyjątkowe, szczególnie dla osób, które spędzają je samotnie, możesz to uczynić prostym gestem!

Wystarczy, że wykonasz własną bombkę świąteczną i dostarczysz ją do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej (ul. Sienkiewicza 6A)

Wasze prace przyjmujemy do 15 grudnia.  Zebrane bombki będą upominkiem dla osób samotnych i potrzebujących wsparcia podczas Świąt.

Zbiórka dla schroniska

Stowarzyszenie „MY Dąbrowa” zaprasza do wzięcia udziału w zbiórce dla schroniska. Z Waszą pomocą chcą sprawić by zwierzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu też poczuły atmosferę świąt. Już od poniedziałku 22 listopada do 5 grudnia włącznie, możecie dostarczyć produkty tj. karmę, miski, smycze, koce, pościel. Dary możecie przynosić do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej, które otwarte jest 7 dni w tygodniu, przez całą dobę.

Listę wszystkich punktów, do których możecie dostarczać rzeczy dla zwierzaków znajdziecie tutaj.

Zbiórki na rzecz dąbrowskich dzieci

Fundacja Godne Życie jak co roku zachęca do włączenia się do jednej ze swych sztandarowych akcji. Między innymi do Centrum Aktywności Obywatelskiej można całodobowo przynosić słodycze lub artykuły szkolne i plastyczne, którymi w okresie świątecznym obdarowane zostaną najbardziej potrzebujące dzieci z Dąbrowy Górniczej. Fundacja zaprasza wszystkich mieszkańców miasta i okolic do włączenia się do zbiórki świątecznej na rzecz dąbrowskich dzieci. Zbieranie słodyczy trwa do 15 grudnia.

Wszystkie szczegóły na temat zbiórki słodyczy znajdziecie pod tym linkiem.

Ostatnią akcją, ale przez to wcale nie gorszą jest zbiórka słodyczy przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Dąbrowiacy”. Słodycze zbierane są na rzecz dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego „Przystań” w Dąbrowie Górniczej. Słodkości dla dzieciaków możecie przynosić całodobowo do Centrum Aktywności Obywatelskiej. Akcja trwa do 16 grudnia.

PS. Akcje Dąbrowska Paka Dobra; Kartka dla Seniora oraz Bombka dla Seniora biorą udział w projekcie Dąbrowskiego Paszportu Wolontariusza. Więcej na ten temat możecie przeczytać pod tym linkiem.

Czytaj więcej

Strona główna

Danusia, która trzyma sztamę z wiatrem

Wiadomości

Przedszkole z Manhattanu czeka wielka metamorfoza

Wiadomości

Miasto nie będzie handlować węglem

Wiadomości

Sposób na dziki. Jak radzić sobie z nimi w mieście