Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
17 lutego 2022

Młoda siatkówka ma się dobrze

Drukuj

W miniony weekend juniorki młodsze UKS Dąbrowiak zajęły 7.miejsce w Mistrzostwach Śląska w siatkówce. To spory sukces, zważywszy że drużynę tworzą dziewczęta grające hobbystycznie.

O mistrzostwo walczyło 30 zespołów złożonych z zawodniczek z roczników 2005-2007. W tym gronie bardzo dobrze zaprezentowały się siatkarki UKS Dąbrowiak, które uplasowały się na siódmej lokacie. To duże osiągnięcie, bo trzeba pamiętać, że dąbrowska drużyna sportową rywalizację traktuje jako rozwinięcie swojego hobby.

– Dziewczyny grają rekreacyjnie, siatkówka to dla nich sposób na wypełnienie wolnego czasu. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu. Drużynę tworzą uczennice różnych szkół, młode mieszkanki Dąbrowy Górniczej – podkreśla trener Krzysztof Jurczyk.

Jest to ciekawy wyróżnik, bo większość ekip rywalizujących o prymat w regionie składa się z uczennic szkół sportowych, które na grę poświęcają o wiele więcej czasu, a ich szkolenie ma charakter bardziej profesjonalny.

Udział w Mistrzostwach Śląska zamknął dla UKS Dąbrowiak etap oficjalnych rozgrywek.

– Siódme miejsce nie daje nam awansu do Mistrzostw Polski, dlatego dalszą część sezonu poświęcimy na udział w turniejach towarzyskich – zapowiada trener Jurczyk.

UKS Dąbrowiak występuje w składzie: Weronika Romaniuk, Amelia Gądek, Oliwia Sala, Oliwia Polowczyk, Julia Nawrot, Zofia Cichy, Martyna Pietrasik, Maria Wojtala, Kinga Klimosz, Dagmara Krawiec, Iga Kowalska, Wiktoria Hendzel, Oliwia Kuźmińska.

W mieście nie brakuje uzdolnionego, siatkarskiego narybku. Na boiskach bardzo dobrze radzą sobie też m.in. juniorki i juniorki młodsze MKS Dąbrowa Górnicza. O ich poczynaniach można przeczytać na klubowym fanpage`u.

Czytaj więcej

Rekreacja

Kiermasz wielkanocny w CH Pogoria

Strona główna

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z triumfatorami europejskich rozgrywek

Strona główna

Wsparli dąbrowską kulturę