Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 października 2023

MKS zagra z Zastalem. Czy hala pozostanie niezdobyta?

Drukuj

W sobotę MKS Dąbrowa Górnicza podejmie Zastal Zielona Góra. Dąbrowska hala w tym sezonie to niezdobyta twierdza, więc gospodarze staną przed szansą podtrzymania zwycięskiej passy. Głodni wygranych rywale zapewne spróbują pokrzyżować im szyki. Szykuje się interesujący pojedynek.

Po czterech kolejkach Orlen Basket Ligi dąbrowianie z bilansem trzech wygranych i jednej porażki plasują się na czwartym miejscu. Doskonale wykorzystują atut własnego boiska, na którym byli górą w starciu z mistrzem (King Wilki Morskie Szczecin), wicemistrzem (Śląsk Wrocław) oraz Startem Lublin. Ulegli jedynie na wyjeździe Anwilowi Włocławek. Zielonogórzanie mają odwrotny bilans i zajmują trzynastą lokatę. Musieli uznać wyższość Legii Warszawa, Twardych Pierników Toruń i Trefla Sopot. Zwyciężyli w minionej kolejce, kiedy to o jeden punkt byli lepsi od Sokoła Łańcut.

Spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Stelmet Zastal Zielona Góra odbędzie się 21 października w hali „Centrum” (al. Róż 3), początek o godz.13.30. Bilety dostępne online. W dniu meczu wejściówki w kasach hali będą droższe o 10 zł.

W minionej kolejce MKS pewnie i wysoko pokonał Polski Cukier Start Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 112:87, a w ligowych zestawieniach wyróżniony został Nicolas Carvacho. Środkowy dąbrowskiej drużyny został wybrany do najlepszej piątki kolejki.

Reprezentant Chile zdobył 19 punktów (8/10 za dwa), zaliczył 12 zbiórek, 5 asyst oraz przechwyt, a to oznaczało eval 30 (suma punktów, zbiórek, asyst, przechwytów i bloków, pomniejszona o straty i niecelne rzuty). 

Dodatkowo jego mocny wsad z drugiej kwarty meczu ze Startem trafił na dziesiąte miejsce zestawienia najlepszych akcji kolejki.

Najgłośniejsza hala w Polsce – takim hasłem klub promuje nadchodzące spotkanie.

MKS zachęca, żeby każdy kibic zabrał ze sobą na mecz wszystko, co wydaje głośne dźwięki – bębenki, trąbki czy dzwonki. Dla 100 osób, które stawią się na spotkanie z instrumentem, przygotowano pulę 100 voucherów uprawniających do zakupu biletu na mecz z Dzikami Warszawa w specjalnej cenie 5 zł.

Czytaj więcej

Biznes

„Lokal na start” po raz dziewiąty czeka na przedsiębiorców

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Wiadomości

Nie bądź obojętny na sytuację bezdomnych

Rekreacja

Twarde Pierniki nie odpuściły. Torunianie z Dąbrowy wywieźli wygraną