Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
31 października 2023

MKS zaczyna walkę o obronę tytułu

Drukuj

W środę, 1 listopada, meczem wyjazdowym z drużyną Spisski Rytieri dąbrowscy koszykarze rozpoczną zmagania o obronę tytułu mistrzowskiego Alpe Adria Cup. Spotkanie będzie można zobaczyć w internecie.

MKS Dąbrowa Górnicza zwyciężył w edycji 2022/2023 tego europejskiego pucharu. W historii rozgrywek jeszcze żaden z triumfatorów nie zdołał obronić tytułu, więc to dla dąbrowian wyzwanie i okazja, aby zapisać się złotymi zgłoskami w historii tych międzynarodowych rozgrywek.

8.edycja Alpe Adria Cup przynosi pewne znaczące innowacje, z których chyba największą będzie wprowadzenie rywalizacji zespołów kobiecych. Z dąbrowskiego punktu widzenia najbardziej interesujące są zmagania mężczyzn, które w aktualnej odsłonie zapowiadają się naprawdę emocjonująco.

Do rozgrywek przystąpi 11 zespołów reprezentujących sześć krajów – Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja oraz Polska. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, gdzie będą rywalizować w systemie mecz i rewanż. Dwa najlepsze zespoły bezpośrednio z fazy grupowej trafią do turnieju Final Four, który zaplanowano na 15 – 17 marca 2024 r.

MKS podejmie zmagania w grupie A, gdzie spotka się ze Spišskí Rytieri (Słowacja), KK Dinamo Zagreb (Chorwacja), OSC Capital Bulls (Austria) oraz Sluneta Ústí nad Labem (Czechy).

Rywalizacja w tegorocznej edycji Alpe Adria Cup już się rozpoczęła i po rozegraniu kilku spotkań mamy pierwszych pretendentów zgłaszających aspirację do walki o tytuł. W grupie A znakomity start odnotował austriacki OSC Capital Bulls, który odniósł dwa zwycięstwa pokonując Spišskí Rytieri oraz Dinamo Zagreb. W grupie B po rozegraniu dwóch meczów niepokonane pozostają z kolei drużyny rumuńskiej Timisoary oraz czeski Geosan Kolin.

Doświadczenie i rozwój

– Chcemy wykorzystać Alpe Adria Cupa do budowy doświadczenia. Chcemy się ciągle rozwijać, a udział w międzynarodowych rozgrywkach wydatnie nam w ty pomoże. Szczególnie na początku rywalizacji w AAC te mecze pomogą nam w procesie stawania się lepszymi, mocniejszymi jako zespół. Mam nadzieję, że będziemy w stanie rywalizować na najwyższym poziomie, wygrywać mecze i awansować do Final Four. Mamy jednak świadomość, że to nie będzie łatwe – zapowiada Boris Balibrea, trener MKS-u.

– Po pierwsze musimy zrozumieć, że każdy nasz przeciwnik będzie chciał nas pokonać jako obrońców tytułu z zeszłego sezonu. To jest coś czego możemy być pewni i musimy to zrozumieć, że naprawdę każdy mecz będzie dla nas ciężki i musimy pozostać skoncentrowani. Najważniejszą korzyścią z udziału w tych rozgrywkach będzie możliwość rozwoju zespołu poprzez zdobycie kolejnego doświadczenia, a naszym celem jest oczywiście awans do Final Four – tłumaczy szkoleniowiec.

Środowy mecz Spišskí Rytieri – MKS Dąbrowa Górnicza będzie można śledzić w serwisie YouTube. Początek o godz. 19.

 

Czytaj więcej

Kultura

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z Treflem w TV

Komunikaty

najem i dzierżawa

Wiadomości

Uczniowie podstawówek mogą napisać „List do św. Mikołaja”