• Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
31 stycznia 2022

Miła niespodzianka. MKS lepszy od Zastalu

Drukuj

Chociaż to rywale przed spotkaniem byli stawiani w roli faworyta, MKS Dąbrowa Górnicza pokonał wicemistrza Polski. Taki rezultat trzeba uznać za dużą niespodziankę.

Spotkanie MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra było bardzo wyrównane. Na początku meczu goście wysunęli się na prowadzenie, jednak dąbrowianie dotrzymywali im kroku. Sukcesywnie niwelowali straty i drugą kwartę zakończyli z czteropunktową przewagą. Zielonogórzanie cały czas próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale MKS nie odpuścił i w kluczowych akcjach powiększał dorobek punktowy.

Zespół z Dąbrowy, wracający na boisko po przerwie wymuszonej kwarantanną, grał w okrojonym składzie – w piątkowy wieczór trener Jacek Winnicki dysponował tyko ośmioma zawodnikami. Mimo wszystko koszykarze stanęli na wysokości zadania.

Statystyki nie kłamią

– To był trudny mecz, mecz walki. Udało nam się jednak zrealizować nasze założenia. Ostatnio notujemy dobrą serię – wygraliśmy pięć z sześciu spotkań. Dzięki temu w zespole jest lepsza atmosfera, bardzo się z tego cieszymy – podsumował Jacek Winnicki.

– Mieliśmy w meczu 5 strat, zaliczyliśmy 7 przechwytów, zmusiliśmy zespół z Zielonej Góry do popełnienia 13 strat. W pierwszej połowie mieliśmy jedną zbiórkę ofensywną, a w drugiej osiem. Zaliczyliśmy 15 punktów z szybkiego ataku – dodał trener.

Najlepszym graczem gospodarzy był Mike Lewis, który zdobył 21 punkty, zaliczył 4 zbiórki i 3 asysty. Dragan Apić z Zastalu zapisał na koncie 21 punktów i 10 zbiórek.

Po 19 meczach MKS ma 26 punktów i zajmuje 13 miejsce w ekstraklasie. 3 lutego dąbrowianie zagrają na wyjeździe z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski.

20.kolejka Energa Basket Liga

MKS Dąbrowa Górnicza – Enea Zastal BC Zielona Góra 83:78 (16:18, 20:14, 22:20, 25:26)

MKS Dąbrowa Górnicza: Mike Lewis II 21, Milivoje Mijović 17, Devyn Marble 9, Filip Małgorzaciak 9, Marcin Piechowicz 8, Josip Sobin 7, Caio Pacheco 6, Adam Brenk 6

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dragan Apić 21 (10 zb), Jarosław Zyskowski 17, Nemanja Nenadić 12, Andy Mazurczak 6, Paul Jackson 6, Devoe Joseph 5, David Brembly 3, Krzysztof Sulima 3, Przemysław Żołnierewicz 3, Tony Meier 2