8 kwietnia 2020

Metropolia wspiera dąbrowski szpital

Dąbrowski szpital otrzyma prawie 700 tys. zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Środki pomogą w jego funkcjonowaniu i opiece nad pacjentami w dobie walki z epidemią koronawirusa.

– Podczas dzisiejszej sesji Zgromadzenia Ogólnego GZM, którą odbyliśmy online, podjęliśmy decyzję o przekazaniu ponad 10 mln zł wsparcia dla miast i powiatów Metropolii, które prowadzą szpitale. Z tej puli do Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej trafi niemal 700 tys. zł – mówi Marcin Bazylak, prezydent miasta.

– Bardzo dziękuje za wsparcie wszystkim koleżankom i kolegom z samorządów współtworzących Metropolię, a także przewodniczącemu Kazimierzowi Karolczakowi. To budujące, że miasta wspierają się w walce z epidemią – dodaje prezydent.

GZM rozdysponował środki pomiędzy 18 placówek medycznych w regionie. Zagłębiowskie Centrum Onkologii otrzyma 698 tys. 700 zł. Dzięki temu, w dąbrowskim szpitalu wkrótce pojawi się nowy, specjalistyczny sprzęt – m.in. defibrylator (urządzenie pozwalające w przypadku nagłego zatrzymania krążenia przywrócić prawidłową akcję serca, wykorzystując do tego impulsy elektryczne), fiberoskop intubacyjny z wyposażeniem (aparat służący do oglądania trudno dostępnych miejsc, który umożliwia przeprowadzanie badań wnętrza organizmu), urządzenie do wspomagania kompresji klatki piersiowej (urządzenie reanimacyjne wykorzystywane w przypadku zatrzymania krążenia, wykonujące uciski klatki piersiowej), aparat USG z 4 głowicami, a także karetka z noszami i krzesłem do transportu pacjentów.

Czytaj więcej

Wiadomości

Chcesz zarejestrować pojazd? Zobacz, jak wypełnić wniosek!

Wiadomości

Energia ze słońca z dofinansowaniem

Wiadomości

Duże zmiany na Mickiewicza i Krasińskiego

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości