Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
14 stycznia 2021

Mecz z liderem w telewizji

W czwartek MKS Dąbrowa Górnicza podejmie lidera ekstraklasy – Eneę Zastal BC Zielona Góra. Dąbrowian czeka niełatwe zadanie. Mecz pokaże Polsat Sport Extra.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, spotkania Energa Basket Ligi odbywają się bez udziału publiczności. Czwartkowy mecz będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra. Początek o godz. 17.35.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami wygrali zielonogórzanie 95:79. Wtedy nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle, który zdobył 35 punktów, co do tej pory jest najlepszym wynikiem sezonu w Energa Basket Lidze. Środkowy Zastalu jest w bardzo dobrej formie. W trzech dotychczasowych meczach w polskiej lidze w 2021 roku zdobył średnio po 19.3 punktów, trafiając 57,8% rzutów z gry. Zatrzymanie środkowego będzie równie istotne, jak znalezienie odpowiedzi na lidera drużyny prowadzonej przez Žana Tabaka, którym jest Gabriel Lundberg. Rozgrywający jest szóstym strzelcem oraz piątym asystującym i przechwytującym ligi, dzięki czemu jest na drugim miejscu w klasyfikacji EVAL. W tej statystyce lepszy od niego jest jedynie zawodnik gospodarzy – Lee Moore.

Amerykański rozgrywający na pewno będzie niezwykle ważnym elementem dąbrowian w tym spotkaniu. Widoczne było to we wrześniu w Zielonej Górze, w meczu pierwszej rundy. Wtedy Moore zdobył 23 punkty. Od grudnia dąbrowianie odnoszą serię zwycięstw. W ostatnich spotkaniach pokonali kolejno Legię Warszawa, HydroTruck Radom, Polski Cukier Toruń i Eneę Astorię Bydgoszcz. Co ważne, we wszystkich tych meczach błyszczał nie tylko wspominany Moore. Teraz jednak przed całą dąbrowską drużyną niezwykle ważny test, którego zaliczenie może być kluczowe, a na pewno niezwykle pomocne, w walce o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu i ewentualny awans do fazy play-off, który jeszcze jakiś czas temu wydawał się wręcz niemożliwy do osiągnięcia.

***
Akcje z meczu Enea Zastal BC Zielona Góra – MKS Dąbrowa Górnicza, rozegranego 30 września 2020 r. w ramach pierwszej rundy.

Czytaj więcej

Wiadomości

Miejskie dotacje dla czystszego powietrza

Wiadomości

Koszykarskie emocje na ekranie

Wiadomości

Od 25 stycznia zmiany na drogach. Przejazd na Konopnickiej będzie zamknięty

Wiadomości

Dąbrowscy powstańcy 1863 roku