Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 września 2022

Lokalni przedsiębiorcy ponownie uhonorowani Nagrodą Adamieckiego

Drukuj

W czwartek poznaliśmy laureatów kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego. W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się pięć dąbrowskich firm.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który miał już siódma odsłonę, jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

 • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
 • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
 • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
 • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
 • inwestują w rozwój pracowników;
 • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

W tym roku ocenie jury poddało się dwanaście firm: InWork sp. z o. o., DSS Recykling sp. z o. o., Hurtownia „Long” sp. z o. o. sp. k., Intar sp. z o. o., DGlab, Salon Urody ESSE, Klinika Kosmetologii K3, Kreo przestrzeń dla edukacji, Milliarium, Centrum Medyczne NAVIGARE , Prowansalska Manufaktura, Gold Studio.

– Cieszę się, że tak wielu przedsiębiorców zgłosiło się do tak trudnego konkursu. Jego trudności polegała na tym, że ocenialiśmy nie tylko wyniki finansowe czy wpływ na rozwój gospodarczy miasta, ale także wdrażane innowacje – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

– Przy ocenie ważne były nowe pomysły, ale także działania na rzecz społeczności lokalnej i inwestycja w pracowników, w rozwój ich kompetencji. Sprawdzaliśmy, czy firmy podejmują się innowacji, a ich funkcjonowanie przekłada się na promowanie miasta, czy tworzą w ten sposób jego wartość i je rozwijają – tłumaczy dr hab. Marcin Lis, przewodniczący kapituły konkursu, prorektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Zwycięzcami zostali:

Prowansalska Manufaktura w kategorii mikroprzedsiębiorstwo

Centrum Navigare w kategorii małe przedsiębiorstwo

DSS Recykling w kategorii średnie przedsiębiorstwo

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Gold Studio w kategorii mikroprzedsiębiorstw oraz dla Hurtowni „Long” w kategorii małych przedsiębiorstw.

Prowansalska Manufaktura to internetowy sklep oferujący ręcznie wykonywane dodatki i nietuzinkowe akcesoria do wnętrz utrzymane w stylu sielskim. W ofercie posiada m.in. praktyczne dekoracje do domu, ozdoby czy oryginalne prezenty.

Centrum Medyczne NAVIGARE to wielospecjalistyczny ośrodek, świadczący kompleksowe wsparcie z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, gastroenterologii, endokrynologii, neurologii, dermatochirurgii, proktologii, onkologii, kardiologii, psychiatry, psychologii klinicznej, neurologopedii, psychoterapii, a także fizjoterapii.

Spółka DSS Recykling została założona w 1997 r. i od początku swojej działalności zajmuje się transportem i przetwarzaniem odpadów szklanych. Obecnie działa w kraju i za granicą, posiada zakład w Dąbrowie Górniczej, filię w Gostyninie oraz przesypownie szkła w różnych regionach Polski.

Gold Studio jest agencją marketingową, a główne usługi przez nią świadczone to fotografia produktowa i profesjonalne filmy video. Oferuje również m.in. sesje biznesowe, przemysłowe i reklamowe, przygotowanie video poradników i kursów online.

Hurtownia „Long” powstała w 1990 roku i od początku funkcjonuje w dwóch oddziałach: w Dąbrowie Górniczej i w Sosnowcu. Oferuje szeroki asortyment dla branży grzewczej i instalacyjnej.

Głównym organizatorem konkursu było miasto, a partnerami Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a także Akademia WSB. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się 18 marca 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Uroczysta gala finałowa Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego odbyła się w Fabryce Pełnej Życia, podczas Business Meet Up – spotkania dla przedsiębiorców, poświęconego budowaniu relacji i rozwojowi biznesu.

Aktualności dla prowadzących działalność gospodarczą w mieście, dotyczące m.in. uzyskania wsparcia, a także informacje dla inwestorów zainteresowanych pozyskaniem nowych terenów do prowadzenie biznesowych przedsięwzięć, na stronie dabrowa-gornicza.com

Czytaj więcej

Strona główna

Kodowali z gigantami

Strona główna

Posadź z nami drzewa w Dąbrowie Górniczej

Wiadomości

Przez dwa miesiące TIRY nie pojadą Strzemieszycką

Strona główna

Autobusy znów obsługują przystanki Gołonóg Osiedle i Gołonóg Dworzec PKP