Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
27 października 2022

Lider niepokonany. Teraz pora na mecze ligowe

Drukuj

W środę MKS, w meczu w ramach Alpe Adria Cup, nie podołał liderowi swojej grupy. Teraz przed dąbrowianami pojedynki w krajowej ekstraklasie. W hali „Centrum” będzie można zobaczyć ich 4 listopada.

W ramach trzeciej kolejki Alpe Adria Cup, w środę MKS Dąbrowa Górnicza podejmował we własnej hali czeskie BK Kvis Pardubice. Goście, po dwóch zwycięstwach na koncie w poprzednich meczach, przystępowali do meczu z pozycji lidera grupy A. MKS z kolei z bilansem 1 – 1, chcąc zwiększyć swoje szansę na awans do kolejnej rundy, musiał przerwać dobrą passę Czechów.

W pierwszej i drugiej kwarcie dominowali goście, którzy zakończyli je odpowiednio z ośmio- i siedmiopunktowym prowadzeniem. W trzeciej partii gospodarze zerwali się do odrabiania strat i ostatecznie objęli prowadzenie. Czwarta część ponownie jednak należała do czeskiej ekipy, w której przyjezdni potwierdzili swoją przewagę i mecz zamknęli zwycięstwem 79:68.

W grupie A, oprócz drużyn z Polski i Czech, grają także KK Furnir z Chorwacji, a także austriacki Unger Steel Oberwart Gunners. W całych rozgrywkach bierze udział 16 zespołów podzielonych na cztery grupy. Ekipy, które po fazie grupowej uplasują się na miejscach 1 i 2, otrzymają prawo gry w kolejnej rundzie.

W pierwszym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza uległ na wyjeździe Unger Steel Gunners Oberwart. Dąbrowscy koszykarze przeważali przez większość spotkania, jednak na finiszu pojedynku do głosu doszli gospodarze. Zniwelowali straty, wysunęli się na prowadzenie i zdominowali wydarzenia na boisku. Ostatecznie wygrali 74:71. W drugiej kolejce, grając przed własną publicznością, dąbrowianie dyktowali warunki i kontrolowali przebieg meczu z KK Furnir. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 87:77.

Sezon 2022/2023 jest drugim, w którym dąbrowianie grają w Alpe Adria Cup. Zadebiutowali w minionym sezonie. Ich grupowymi rywalami byli Spišskí Rytieri ze Słowacji, KK Velika Gorica z Chorwacji i BK IMMOunited Dukes Klosterneuburg z Austrii. MKS wywalczył awans do ćwierćfinału, w którym lepsi okazali się Austriacy z BC GGMT Vienna.

Kolejne spotkanie w ramach europejskiego pucharu dąbrowianie rozegrają 23 listopada, kiedy podejmą Gunners Oberwart. Wcześniej przed nimi ligowe mecze. W niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Łańcut. Z kolei 4 listopada do hali „Centrum” zawita mistrz Polski, Śląsk Wrocław. Początek starcia o godz. 17.30.

***
3.kolejka Alpe Adria Cup

MKS Dąbrowa Górnicza – BK Kvis Pardubice 68:79  (16:24; 20:19; 21:13; 11:23)

MKS Dąbrowa Górnicza: Alonzo Verge Jr. – 27 pkt., Matthias Tass –  23 pkt., Trevon Bluiett – 13 pkt., Michał Sitnik – 3 pkt., Jarosław Mokros – 2 pkt., Martin Krampelj – 0 pkt., Wiktor Rajewicz – 0 pkt., Marcin Piechowicz – 0 pkt., Patryk Wilk – 0 pkt.,

BK Kvis Pardubice: Tomas Vyoral – 16 pkt., Petr Safarcik – 16 pkt., Mateo Colak – 15 pkt., Robert Rikic – 14 pkt., Jan Sterba – 7 pkt., Matej Burda – 6 pkt., David Pekarek – 4 pkt.,  Kamil Svrdlik – 1 pkt., Michal Svoboda – 0 pkt., Josef Potocek – 0 pkt.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak