Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
27 lipca 2022

Letnie półkolonie dla 835 dzieci

Drukuj

Dzieci z dąbrowskich szkół korzystają z wielu atrakcji przygotowanych w wakacje przez miasto. Jedną z nich są półkolonie, w których w tym roku uczestniczy 835 dzieci.

Dwutygodniowe bezpłatne turnusy organizowane są w 17 placówkach oświatowych. To szkoły podstawowe nr: 7, 8, 11, 13, 16, 18, 20, 21, 26, 28, 29, 30, Zespoły Szkolno-Przedszkolne nr 1, 2, 7 oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

MOPT półkolonieOrganizatorzy przygotowali bogate programy zajęć i wycieczek, dzięki czemu najmłodsi będą dobrze się bawić a przy okazji poznają nie tylko najbliższą okolicę.

Wśród wielu atrakcji znalazły się: rajd pieszy Doliną Białej Przemszy, warsztaty survivalowe w Gospodarstwie Agroturystycznym Husar wraz z nauką jazdy konnej i strzelaniem z łuku oraz spotkania ze strażakami w Ochotniczych Straży Pożarnych oraz zajęcia ekologiczne z Nadleśnictwem Siewierz.

Podczas letniego wypoczynku w mieście najmłodsi rywalizują także na: Kręgielni Ośmiornica w Nemo, zwiedzają Muzeum Miejskie „Sztygarka” wraz z kopalnią ćwiczebną, mają okazję zajrzeć do Miejskiej Biblioteki Publicznej i kina oraz popływać w basenach Nemo, czy pospacerować i pobawić się w parkach Zielona, Hallera i Podlesie.

W ramach półkolonii młodzi dąbrowianie wyjeżdżają też m.in. do: zoo w Chorzowie, Ogrodzieńca, Jerzmanowic, Doliny Osikowej, zwiedzą jurajskie zamki, Zamek i Pałac Mieroszewskich w Będzinie, Pustynię Błędowską, Chechło, Park Dinozaurów i Muzeum Szkieletów i Skamieniałości w Zatorze, zagrodę żubrów w Pszczynie, Kolejkowo w Gliwicach, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu oraz Park Gródek, Geosferę i jezioro turkusowe w Jaworznie. Poznają też atrakcje Krakowa.

Pamiątką z czasu spędzonego na półkoloniach będą piękne kroniki opisujące wakacyjne przygody i dokumentujące najważniejsze wydarzenia z dwutygodniowego wypoczynku.

W tym roku na organizację półkolonii letnich przeznaczono ok. 530 tys. złotych. Poza licznymi atrakcjami, dzieci mają zapewnioną opiekę wychowawców i pielęgniarek oraz dwa posiłki (śniadanie i obiad).

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza