Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
11 kwietnia 2022

Konto na darowizny dla uchodźców z Ukrainy

Drukuj

W Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej uruchomiliśmy specjalny numer konta, na który można wpłacać środki. Zostaną one w całości przekazane na pomoc obywatelom i obywatelkom Ukrainy, którzy trafili i cały czas trafiają do naszego miasta.

Numer konta, na które można wpłacać darowizny to: 92 1560 0013 2002 3620 7000 0098. W tytule przelewu należy wpisać: Darowizny na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Wiemy, że dąbrowianie mają ogromne serca i pomagają wszelkimi możliwymi sposobami. Centrum Aktywności Obywatelskiej przez całą dobę prowadzi zbiórkę darów. Do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przyjechała pierwsza grupa niewidomych dzieci z Charkowa. Już wkrótce dojedzie kolejna 59-osobowa grupa. Informacje o dramatycznych wydarzeniach za naszą wschodnią granicą skłaniają do wniosku, że zapotrzebowanie na pomoc będzie w najbliższych dniach, tygodniach i miesiącach wzrastać. Dlatego tak ważne jest każde wsparcie, tym bardziej to finansowe, które pozwoli na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla przybywających do naszego miasta uchodźców. Dlatego wszystkich, którzy chcą udzielić wsparcia Ukrainkom i Ukraińcom przybywającym do naszego miasta, zachęcamy do wpłat na powyższe konto.

***

Przypominamy pod numerem 32 262 44 10 działa całodobowa infolinia Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie uchodźcy z Ukrainy mogą uzyskać pomoc, a mieszkańcy zgłaszać gotowość do jej udzielenia.

Najważniejsze informacje dotyczące pomocy Ukrainie w naszym mieście aktualizowane są na stronie miasta w zakładce Pomoc Ukrainie.

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza