28 czerwca 2019

Konkurs na dyrektora szpitala rozstrzygnięty

W wyniku konkursu na dyrektora Zagłębiowskiego Centrum Onkologii powołana na to stanowisko została Iwona Łobejko. Wieloletnia dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, obowiązki dyrektora ZCO pełniła od marca, kiedy na emeryturę przeszedł dotychczasowy dyrektor Zbigniew Podraza.

Już w marcu, po objęciu obowiązków, Iwona Łobejko zapowiadała, że szpital ma szansę odzyskać płynność finansową w ciągu 3 do 5 lat. Podjęła też rozmowy z lekarzami na temat uzupełnienia składu personelu, aby poprawić sytuację pacjentów trafiających na SOR.

Nowa dyrektor w planach ma też remonty i przebudowy, które znacznie wpłyną na jakość oferowanych przez szpital usług. Do konkursu obok niej stanęło jeszcze dwóch innych kandydatów.

Iwona Łobejko od prawie 30 lat jest związana zawodowo z ochroną zdrowia. ­­Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowych studiów w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych i zarządzania projektami europejskimi na katowickiej Akademii Ekonomicznej. Doświadczenie zdobywała na różnych stanowiskach – od asystenta stomatologicznego, przez technika elektroradiologii, po funkcje kierownicze. Była między innymi dyrektorem Branżowej Kasy Chorych w Katowicach, dyrektorem szpitala powiatowego w Tarnowskich Górach, pracowała również w Biurze Terenowego Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w Katowicach. Przez prawie 11 lat była dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu.

 

 

 

AB

Czytaj więcej

Samorząd to wspólnota

Trzydzieści lat polskiej samorządności

Wiadomości

Chcesz zarejestrować pojazd? Zobacz, jak wypełnić wniosek!

Wiadomości

Energia ze słońca z dofinansowaniem