Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
21 października 2021

Koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia

Drukuj

24 PAŹDZIERNIKA

Sala Teatralna PKZ, g. 18.00

Duet Dombrova Piano Duo zagra koncert promujący ich debiutancki album „Klasycznie i Rozrywkowo” – 24 października na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

Choć oboje grają na fortepianie, to żaden z gatunków muzycznych nie jest im obcy – duet Dombrova Piano Duo zagra koncert promujący ich debiutancki album „Klasycznie i Rozrywkowo” – 24 października o 18:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk to dwóch młodych pianistów z Dąbrowy Górniczej. Złączyła ich przyjaźń i miłość do muzyki. I to właśnie przyjaźni i talentów muzycznych można im pozazdrościć. Gdy byli młodsi razem uczyli się gry na fortepianie w dąbrowskiej szkole muzycznej, razem występowali w licznych międzynarodowych konkursach, a także na scenie Royal Albert Hall w Londynie i Centre Civic Can Deu w Barcelonie. Razem stworzyli projekt Dombrova Piano Duo i wydali swój pierwszy krążek. Razem uczą młodych adeptów fortepianu i nie przestają zaskakiwać swoim repertuarem.

Łukasz to mistrz w aranżowaniu na fortepian utworów rockowych, filmowych, popowych i hip-hopowych, na co dzień grający na scenach eleganckich restauracji i hotelów. Talentem potrafi nadać nowe brzmienie utworom Nirvany, Metalliki, Queen, czy AC/DC.

Krzysztof kocha muzykę klasyczną i arcydzieła mistrzów. Na koncie ma nagranie „Othello Symphony” Elliota Goldenthala, udział w „Koncercie na 21 fortepianów” oraz występ z orkiestrą AUKSO na Festiwalu Gorczyckiego. Obecnie akompaniuje instrumentalistom w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Razem na scenie tworzą idealnie skomponowany duet, który potrafi przenieść widza w nietuzinkową podróż po najpiękniejszych melodiach. Artystyczną więź zaprzyjaźnionych pianistów dobrze słychać na albumie „Klasycznie i Rozrywkowo” – ich pierwszym krążku, którego wydanie wsparło miasto Dąbrowa Górnicza. Na płycie można znaleźć m.in. utwory z filmów „Gwiezdne Wojny”, „James Bond”, genialną aranżację „Prząśniczki” Stanisława Moniuszki, „Błękitną Rapsodię”, „Heart-Shaped Box” i „Smells Like Teen Spirit” Nirvany. Łącznie 12 utworów, w których warto się zakochać.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/klasycznie-i-rozrywkowo-dombrova-piano-duo

Bilety: 20 zł

————————————————

11 LISTOPADA

Sala Teatralna PKZ, g. 17.00

Zacznij od Bacha – koncert z przebojami Zbigniewa Wodeckiego z okazji Święta Niepodległości.

11 listopada o 17:00 na głównej scenie Pałacu Kultury Zagłębia usłyszymy największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego w koncercie „Zacznij od Bacha” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira  Chrzanowskiego oraz wokalistów – Karoliny Leszko i Daniela Cebuli-Orynicza.

Ona śpiewała z Michaelem Bublé, on jest finalistą 6. edycji  programu The Voice of Poland, oboje są laureatami licznych polskich konkursów wokalnych.

Zbigniew Wodecki był niekwestionowaną ikoną polskiej muzyki rozrywkowej. Potrafił oczarować publiczność nie tylko głosem, grą na skrzypcach i trąbce, ale także wdziękiem osobistym. Mawiał, że artysta na początku kariery powinien związać się z ważnym nazwiskiem, stąd powstał utwór „Zacznij od Bacha”. Ten sam tytuł będzie nosić koncert w dąbrowskim pałacu, podczas którego widzowie usłyszą m.in. utwory „Z tobą chcę oglądać świat”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Opowiadaj mi tak”, czy „Lubię wracać” – łącznie zaprezentowanych zostanie 14 utworów z repertuaru Wodeckiego, ale także Franka Sinatry i Nat King Cole’a.

Talenty wokalne Karoliny i Daniela, lecz również profesjonalizm Symfoników Zabrzańskich są gwarantami niezapomnianego koncertu, będącego gratką nie tylko dla fanów Zbigniewa Wodeckiego, ale również dla każdej osoby kochającej prawdziwą polską muzykę, gdzie  piękne melodie przeplatają się z równie pięknymi tekstami piosenek. 11 listopada o 17:00 nie może Państwa zabraknąć na widowni Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

https://palac.art.pl/pl/wydarzenie/zacznij-od-bacha-przeboje-zbigniewa-wodeckiego

Bilety: 50 oraz 70 zł

Czytaj więcej

Wiadomości

Ostatni moment, żeby zgłosić projekt do Budżetu Obywatelskiego

Biznes

Czerwiec pod znakiem przedsiębiorczości

Wiadomości

Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli

Wiadomości

Blizny na Bukowej Górze