31 lipca 2019

Kolejne zmiany na DK94 w Sosnowcu

1 sierpnia zmieniła się organizacja ruchu na fragmencie DK94 w Sosnowcu, który jest właśnie w trakcie przebudowy. Ze względu na rozpoczynające się prace związane z budową kanalizacji w pasie oddzielającym jezdnie, kierowcy jadący od strony Dąbrowy Górniczej w kierunku Katowic i centrum Sosnowca, po minięciu skrzyżowania z ulicą Długosza, mają do dyspozycji tylko jeden pas ruchu zarówno w stronę Katowic, jak i centrum Sosnowca. Utrudnienie dotyczy kilkusetmetrowego odcinka do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja.

Z powodu identycznych prac kanalizacyjnych nieco przesunięta została jezdnia na wysokości marketu Makro. Tam kierowcy jadący w kierunku Sosnowca i Katowic częściowo poruszają się po pasie awaryjnym.

 

Nie zmieniła się organizacja ruchu w kierunku Dąbrowy Górniczej przed i za skrzyżowaniem. Na wysokości wiaduktu w ciągu ul. 3 Maja kierowcy poruszają się jednym pasem ruchu po „nitce” w kierunku Katowic. Po przejechaniu skrzyżowania kierowcy ponownie przejechać muszą na przeciwległy pas ruchu, by na wysokości stacji Shell znów wrócić na swoją jezdnię.

Taka organizacja ruchu ma obowiązywać przez najbliższy miesiąc.

Projekt przebudowy obejmuje nie tylko skrzyżowania, ale również spory fragment dróg. Powstanie 1,3 km nowej DK94 – od wysokości stacji benzynowej Shell (jadąc od strony Dąbrowy Górniczej), aż do zjazdu na wiadukt w ciągu ulicy 3 Maja. Wyremontowany zostanie również 300-metrowy fragment ulicy Długosza, gdzie powstanie także droga rowerowa.

Przebudowa obejmuje budowę ekranów wzdłuż jezdni w obu kierunkach, zarówno w stronę Katowic, jak i Krakowa, co znacznie ograniczy uciążliwy poziom hałasu w tamtym rejonie.

Termin realizacji inwestycji to koniec grudnia 2020 roku.

żródło: UM Sosnowiec

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim