Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
9 grudnia 2022

Kiermasz Świąteczny w Centrum Handlowym Pogoria

Drukuj

Utwór Last Christmas rozbrzmiał już w polskich rozgłośniach radiowych, sklepowe półki zapełnione zostały świątecznymi akcesoriami, rozpoczęliśmy także poszukiwania prezentów pod – gdzieniegdzie już ubraną – choinkę. To wszystko oznacza, że wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji po raz kolejny organizujemy kiermasz świąteczny, podczas którego będzie można nabyć wyjątkowe ozdoby, bombki, stroiki czy wianki, przygotowane rękodzielnie przez – uwaga! – około 20 placówek oświatowych, stowarzyszeń oraz instytucji kultury z Dąbrowy Górniczej.

Kiermasz odbędzie się 19 i 20 grudnia w godz. 15:00-19:00 w Centrum Handlowym Pogoria.

Magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czuć już niemal na każdym kroku. Podobnie jest w Dąbrowie Górniczej oraz w Centrum Handlowym Pogoria. Odwiedzający galerię mogą podziwiać już wyjątkową, świąteczną dekorację. Także sklepowe witryny ozdobione są już świątecznymi motywami.

Apogeum tego wyjątkowego klimatu nastąpi za sprawą organizowanego przez nas tradycyjnego kiermaszu bożonarodzeniowego. Na Placu Centralnym w CH Pogoria ulokowanych zostanie około 20 stoisk z wyjątkowymi, ręcznie – ale nie tylko – przygotowanymi ozdobami m.in. na choinkę, świąteczny stół czy meble. W powietrzu unosić się będą zapachy pomarańczy, cynamonu, goździków, szyszek i jodły, a z głośników rozbrzmiewać będą świąteczne utwory.

– Jak co roku zapraszamy wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej, a także okolicznych miejscowości, do odwiedzania naszego świątecznego kiermaszu bożonarodzeniowego. W tym roku ilość rękodzieł, różnego rodzaju ozdób świątecznych, przygotowana przez nasze placówki oświatowe, kulturowe i stowarzyszenia, jest ogromna. Jeśli chcą Państwo pięknie przyozdobić swój dom, mieszkanie, świąteczny stół, jeśli poszukują Państwo wyjątkowych prezentów świątecznych, pięknych rękodzieł, muszą Państwo zawitać na kiermasz świąteczny do CH Pogoria. W dniach 19-20 grudnia każdy znajdzie tutaj coś wyjątkowego dla siebie i swoich najbliższych – mówi Zdzisława Górska-Nieć, zastępca Naczelnika Wydziału Marki Miasta, Kultury i Sportu.

Swoje rękodzieła na tegoroczny kiermasz od kilku tygodni przygotowują m.in. przedszkolaki z Przedszkoli nr 10, 13 i 14 oraz uczniowie szkół z Zespołu Szkół Technicznych, Technicznych Zakładów Naukowych, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Przedszkolnym, Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Przedszkolnymi, Szkoły Podstawowej nr 10 oraz V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Środki, które pozyskają w trakcie tradycyjnego kiermaszu świątecznego posłużą na cele związane z ich działalnością.

Ponadto swoje stoiska w CH Pogoria przygotują m.in.: Dąbrowskie Stowarzyszenie Rodzin w Kryzysie, Pałac Kultury Zagłębia, Stowarzyszenie Krokus, Stowarzyszenie Dopamina Lab, Miejska Biblioteka Publiczna, Warsztat Terapii Zajęciowej, ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Dąbrowa Górnicza, Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych Ósmy Dzień.

– Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla nas wszystkich, magiczny będzie także kiermasz świąteczny organizowany przez nasze miasto. Bardzo się cieszymy, że możemy być częścią tak wyjątkowego wydarzenia. Z wielką radością przyłączamy się do zaproszenia wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej oraz okolicznych miejscowości na tegoroczny kiermasz – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Czytaj więcej

Rekreacja

MKS pokonał wicemistrza

Biznes

Metropolia objęła pierwsze akcje Tramwajów Śląskich

Biznes

„Twój model biznesowy”. Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły

Wiadomości

Weekend w mieście