Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
18 czerwca 2019

Kartoteka Grzegorza Kwasa w Bibliotece

Drukuj

To będzie wyjątkowa sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej! Tego dnia, o godzinie 18:00 będzie miała miejsce premiera spektaklu „Kartoteka” w reżyserii Grzegorza Kwasa. Wstęp jest wolny, jednak trzeba odebrać bezpłatne zaproszenie.

Obsadę spektaklu stanowią aktorzy-amatorzy, którzy swoją przygodę z teatrem rozpoczęli w Bibliotece Głównej podczas warsztatów teatralnych.

O spektaklu:

„Kartoteka” – dramat autorstwa Tadeusza Różewicza, napisany w okresie 1958/59., wydany w 1961 roku w Warszawie. Na utwór składają się wyrywkowe, nie powiązane ze sobą sceny z życia bohatera o charakterze realistycznym i surrealistycznym, często o wydźwięku groteskowym. Luźna, rozbita kompozycja dramatu odzwierciedla i uwypukla nie tylko rozbicie wewnętrzne i emocjonalny chaos Bohatera, ale stan całego pokolenia, do którego przynależy Różewicz, a które po doświadczeniach II wojny światowej wciąż nie potrafi się do końca odnaleźć. Dramat traktuje o zachwianiu wartości, w które wierzył bohater, o tym jak straciły one swój autentyczny sens, a funkcjonują jedynie w wyświechtanych frazesach.

Grzegorz Kwas – reżyser spektaklu „Kartoteka” (T. Różewicz) w wykonaniu amatorskiej grupy teatralnej funkcjonującej przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej. Absolwent PWST w Krakowie (1996). Zadebiutował w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie w spektaklu „Wilki i owce” w reż. J. Peszka rolami Pawlina Sawielicza, Wukoła Naumowicza Czugunowa (1995).Dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności za rolę w spektaklu „ Dzika Róża” pracując w Teatrze im. Stefa Żeromskiego w Kielcach. Za rok 2000 otrzymał nagrodę im. Leona Schillera dla młodych artystów sceny, przyznawaną przez ZASP. Jego kariera rozwija się zarówno na deskach teatralnych jak i w filmie. Obecnie związany jest z Teatrem Zagłębia, gdzie występuje w stałym repertuarze.

REZERWACJA BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK

Czytaj więcej

Biznes

Kolej chce połączyć Tworzeń z Gołonogiem i Strzemieszycami. Ruszyły konsultacje

Nieruchomości

Wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży

Komunikaty

najem i dzierżawa

Komunikaty

najem i dzierżawa nieruchomości