8 sierpnia 2019

Jeździsz autobusem do Katowic? Szykuj się na utrudnienia!

W związku z organizowaną w Katowicach defiladą z okazji Święta Wojska Polskiego trzeba liczyć się ze zmianami tras autobusów kursujących do stolicy województwa śląskiego. Uroczystość zmieni trasy autobusów od 19:00 dnia 14 sierpnia (środa) do 18:00 dnia 15 sierpnia (czwartek).

Linie numer 801, 807, 808, 811, 814, 831 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanków Dąbrówka Mała Centrum Handlowe i Dąbrówka Mała Pawilon Agata skierowane zostaną ul. Murckowską, 1 Maja, Warszawską, Szkolną, Moniuszki do przystanku Katowice Piotra Skargi. W kierunku powrotnym do Dąbrowy Górniczej, po obsłudze przystanku Katowice Piotra Skargi, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Słowackiego, przejadą przez podziemny dworzec autobusowy (obsługa przystanku Katowice Dworzec – stanowisko nr 4), Dworcową, Wojewódzką, Damrota, Francuską, Górnośląską, Murckowską do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu.

Zaś linia 27 ze względu na wyłączenie z ruchu alei Korfantego w Katowicach nie będzie kursowała na odcinku od Wełnowca do centrum stolicy województwa śląskiego. Po obsłudze przystanku Wełnowiec Plac Alfreda do ul. Sokolskiej skierowana zostanie ulicami: Telewizyjną, Bytkowską, Józefowską, Iłłakowiczówny, Misjonarzy Oblatów, Grażyńskiego, Morcinka, Sokolską. W kierunku Siemianowic Śląskich, czy dalej Dąbrowy Górniczej pojedzie ulicami: Sokolską, Misjonarzy Oblatów, Iłłakowiczówny, Słoneczną, Józefowską, Bytkowską, Telewizyjną. Obowiązywać będzie obsługa wszystkich przystanków zlokalizowanych na wytyczonej trasie przejazdu.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian dostępne są TUTAJ

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim