30 lipca 2019

I Ty możesz tworzyć z nami Dąbrowę!

Już wiadomo, na które projekty będziemy mogli głosować we wrześniu 2019 roku w ramach Dąbrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Budżet obywatelski to proces, w którym mieszkańcy miasta mogą decydować o tym, na co zostanie przeznaczone część miejskich funduszy w kolejnym roku. Mieszkańcy mogą zgłosić projekt, który jest analizowany przez urzędników pod kątem możliwości zrealizowania. Pozytywnie zweryfikowane projekty przechodzą do powszechnego głosowania. Wygrywa ten lub te, które zyskały najwięcej głosów w głosowaniu.

Obecnie jest już znana lista tych, które przeszły weryfikację pomyślnie. Wśród nich jest m.in. „Psia  Łączka” w Parku Hallera, budowa interaktywnego przejścia dla pieszych przy ul. Staszica czy tężnia solankowa w Parku Hallera. Cała Lista zatwierdzonych projektów jest dostępna TUTAJ. 14 z 32 przeszło pozytywną weryfikację merytoryczno-prawną a 4 autorów zdecydowało się złożyć odwołania od negatywnych opinii. Wszystkie informacje z obrad Rady Budżetu Obywatelskiego oraz uzasadnienia odrzuconych projektów można znaleźć TUTAJ.

Głosowanie zostanie przeprowadzone we wrześniu drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową Budżetu Obywatelskiego. Ponadto na terenie miasta zostanie otwartych kilka punktów do głosowania, w których będzie udostępnione stanowisko komputerowe z dostępem do internetu. W każdym z punktów będzie też osoba, która w razie potrzeby, pomoże oddać prawidłowo głos.

 

Czytaj więcej

Wiadomości

PKZ zaprasza na wirtualne wzruszenia i radości

Ekspercka pomoc dla osób niepełnosprawnych

Nieruchomości

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do zbycia

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim