Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Wersja dla niedowidzących
 • Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 września 2021

Głosuj w budżecie obywatelskim

Drukuj

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Głosować można do 19 września. Mieszkańcy do wyboru mają 13 projektów.

Propozycje, które można wybierać, dotyczą m.in. remontów dróg i chodników, a także rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej. Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego to 4,7 mln zł. Głosowanie prowadzone jest na stronie bo.dg.pl/glosowanie Tam też są opisane wszystkie projekty.

Jak głosować?

Głosowanie potrwa od 13 do 19 września

Każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, niezależnie od wieku, może oddać głos na 3 projekty przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, 2 punkty dla projektu ocenianego jako drugi, 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu będą mogli zagłosować w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6 A.

Wszelkich informacji na temat głosowania, jak również poszczególnych projektów, udzielają pracownicy Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej – tel. 518 270 597; email: bo@dg.pl

Głosowanie w budżecie obywatelskim prowadzone jest po raz trzeci.

Z końcem zeszłego roku do użytku oddano zrewitalizowany park Podlesie, czyli efekt wybranego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim w 2019 r. projektu „Podlesie Pełne Życia”. Miejsce w nowej odsłonie daje jeszcze więcej możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, relaksu, zabawy czy uczestnictwa w wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Powstało tam siedem stref, zagospodarowanych i zaaranżowanych z myślą o różnych  użytkownikach – m.in. dzieciach, seniorach czy lubiących aktywny wypoczynek. W całym parku stanęły nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie. Przybyło krzewów ozdobnych i bylin. Ścieżki okalające park wykonano z kostki brukowej, a wewnętrzne mają nawierzchnię mineralną. Prace trwały trzy miesiące. Więcej informacji o tym miejscu na stronie www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/drugie-zycie-parku-podlesie/

6

W 2020 r. zwyciężył projekt „Rodzinne Planty”, który zakłada renowację plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego – pomiędzy ul. Kopernika a ul. Poniatowskiego oraz pomiędzy ul. Korczaka i Przemysłową. Modernizacja obejmie m.in. remont istniejących alejek, budowę dróg rowerowych, utworzenie wybiegu dla psów, montaż ławek i oświetlenia, nasadzenia drzew i krzewów, a także usypanie niedużych pagórków, które urozmaicą krajobraz. Efekt prac, które wkrótce powinny ruszyć, ma być widoczny do końca tego roku. Wykonawcą robót będzie Complex Dąbrowa Górnicza sp. z o. o.

Od 2013 do 2019 r. w mieście funkcjonował Dąbrowski Budżet Partycypacyjny. Przez ten okres dąbrowianie zdecydowali o wykonaniu w swojej okolicy – w dzielnicy czy na osiedlu – ponad 700 różnorodnych zadań. To m.in. budowa placów zabaw, boisk, chodników, parkingów czy skwerków, a także zakupienie nowych sprzętów i książek do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. W 2020 r. i 2021 r. pandemia niestety nie pozwoliła przeprowadzić kolejnych edycji budżetu, opierających się na bezpośrednich spotkaniach i dyskusjach nad propozycjami mieszkańców. 

PK

Czytaj więcej

Wiadomości

We wtorek kolejna europotyczka, a w sobotę ligowe emocje wracają do hali „Centrum”

Wiadomości

„Model biznesowy dla Dąbrowy” po raz drugi

Strona główna

Wyniki Budżetu Obywatelskiego 2022. Wygrał Strażak, do realizacji aż pięć projektów

Strona główna

Pora na kolejną odsłonę komunikacyjnej rewolucji w Dąbrowie Górniczej