Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
13 września 2021

Głosuj w budżecie obywatelskim

Drukuj

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Głosować można do 19 września. Mieszkańcy do wyboru mają 13 projektów.

Propozycje, które można wybierać, dotyczą m.in. remontów dróg i chodników, a także rozbudowy infrastruktury rekreacyjnej. Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego to 4,7 mln zł. Głosowanie prowadzone jest na stronie bo.dg.pl/glosowanie Tam też są opisane wszystkie projekty.

Jak głosować?

Głosowanie potrwa od 13 do 19 września

Każdy mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, niezależnie od wieku, może oddać głos na 3 projekty przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, 2 punkty dla projektu ocenianego jako drugi, 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci Mieszkańcy, którzy nie mają dostępu do internetu będą mogli zagłosować w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6 A.

Wszelkich informacji na temat głosowania, jak również poszczególnych projektów, udzielają pracownicy Wydziału Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej – tel. 518 270 597; email: bo@dg.pl

Głosowanie w budżecie obywatelskim prowadzone jest po raz trzeci.

Z końcem zeszłego roku do użytku oddano zrewitalizowany park Podlesie, czyli efekt wybranego przez mieszkańców w budżecie obywatelskim w 2019 r. projektu „Podlesie Pełne Życia”. Miejsce w nowej odsłonie daje jeszcze więcej możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, relaksu, zabawy czy uczestnictwa w wydarzeniach sportowych i kulturalnych. Powstało tam siedem stref, zagospodarowanych i zaaranżowanych z myślą o różnych  użytkownikach – m.in. dzieciach, seniorach czy lubiących aktywny wypoczynek. W całym parku stanęły nowe ławki, kosze na śmieci i latarnie. Przybyło krzewów ozdobnych i bylin. Ścieżki okalające park wykonano z kostki brukowej, a wewnętrzne mają nawierzchnię mineralną. Prace trwały trzy miesiące. Więcej informacji o tym miejscu na stronie www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/drugie-zycie-parku-podlesie/

6

W 2020 r. zwyciężył projekt „Rodzinne Planty”, który zakłada renowację plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego – pomiędzy ul. Kopernika a ul. Poniatowskiego oraz pomiędzy ul. Korczaka i Przemysłową. Modernizacja obejmie m.in. remont istniejących alejek, budowę dróg rowerowych, utworzenie wybiegu dla psów, montaż ławek i oświetlenia, nasadzenia drzew i krzewów, a także usypanie niedużych pagórków, które urozmaicą krajobraz. Efekt prac, które wkrótce powinny ruszyć, ma być widoczny do końca tego roku. Wykonawcą robót będzie Complex Dąbrowa Górnicza sp. z o. o.

Od 2013 do 2019 r. w mieście funkcjonował Dąbrowski Budżet Partycypacyjny. Przez ten okres dąbrowianie zdecydowali o wykonaniu w swojej okolicy – w dzielnicy czy na osiedlu – ponad 700 różnorodnych zadań. To m.in. budowa placów zabaw, boisk, chodników, parkingów czy skwerków, a także zakupienie nowych sprzętów i książek do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. W 2020 r. i 2021 r. pandemia niestety nie pozwoliła przeprowadzić kolejnych edycji budżetu, opierających się na bezpośrednich spotkaniach i dyskusjach nad propozycjami mieszkańców. 

PK

Czytaj więcej

Strona główna

Autobusy wracają na aleję Zagłębia Dąbrowskiego i ulicę Uklańskiego

Rekreacja

Dwaj koszykarze z Dąbrowy w Top 10 pierwszej kolejki

Strona główna

Udogodnienia dla czytelników w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wiadomości

Plan dla dzielnicy. W Ząbkowicach podsumowano konsultacje