Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
2 października 2020

Głosuj w Budżecie Obywatelskim

Do 4 października można głosować w tegorocznej edycji dąbrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mają do wyboru 22 projekty.

Na liście propozycji znajdują się projekty dotyczące zarówno inwestycji i remontów, jak również wydarzeń edukacyjnych i kulturalnych. Pula środków tegorocznego budżetu obywatelskiego to 4,1 mln zł. Wybierać można na stronie bo.dg.pl/glosowanie

Głosowanie ruszyło 28 września. Do 4 października każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, może oddać głos na trzy wybrane przez siebie projekty. Co więcej, aby zagłosować nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ głosowanie odbywa się wyłącznie elektronicznie poprzez stronę bo.dg.pl. Osoby bez dostępu do internetu mogą wskazać swoje typy w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6 A, (w tygodniu w godz. 8 – 18, w sobotę i niedzielę w godz. 10 – 14).

Głosowanie odbywa się w następujący sposób: każdy głosujący oddaje głos na trzy różne projekty, przyznając im od 1 do 3 punktów, przy czym: – 3 punkty dla projektu najwyżej ocenianego, – 2 punkty dla projektu ocenianego jako drugi, – 1 punkt dla projektu uznanego za trzeci w kolejności. Zameldowani mieszkańcy Dąbrowy Górniczej wpisują swoje dane i potwierdzają je podając 4 ostatnie cyfry numeru PESEL. Niezameldowani mieszkańcy zostaną poproszeni o pozostawienie numeru telefonu, aby po zakończeniu głosowania potwierdzić podane dane. Wyniki poznamy w październiku.

 

Plakt zachęcający do głosowania w budżecie obywatelskim, z głównymi informacjami na temat wybierania projektów.

W roku 2019 odbyła się pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego miasta Dąbrowa Górnicza, do którego złożono 32 projekty. 6514 mieszkańców w trakcie głosowania wybrało do realizacji projekt „Podlesie Pełne Życia”, dotyczący rewitalizacji parku Podlesie. Na jego wykonanie przypadła cała pula – 3,6 mln zł – przewidziana na zeszłoroczny budżet. 1 października rozpoczęła się realizacja tego zadania. Prace potrwają do początku grudnia. W rezultacie na mapie Dąbrowy Górniczej znajdzie się kolejne miejsce, w którym będzie można ciekawie spędzić czas. Więcej informacji na ten temat na stronie www.dg.pl/park-podlesie-dostanie-drugie-zycie

Wcześniej, od 2013 r., dąbrowianie wskazywali przedsięwzięcia do realizacji w swojej okolicy – w dzielnicy czy na osiedlu – w ramach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego. Jego efekt to ponad 600 różnorodnych zadań – m.in. utworzenie placów zabaw, boisk, chodników, parkingów czy skwerków, a także zakupienie nowych sprzętów i książek do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Budżet Obywatelski obejmuje projekty o charakterze ogólnomiejskim, skierowane do szerszych grup.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ważne zmiany dla kierowców i właścicieli pojazdów

Wiadomości

Powstaje centrum przesiadkowe, zmienia się układ drogowy

Nieruchomości

Nieruchomości do oddania w najem i dzierżawę

Wiadomości

Strzemieszycka tymczasowo dostępna dla ciężarówek