11 września 2019

Fingerstyle i Okolice

W sobotę, 28 września w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej odbędzie się  III Festiwal Gitary Akustycznej – Fingerstyle i Okolice.

Fingerstyle to widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Styl ten pozwala stworzyć iluzję współpracy kilku instrumentów jednocześnie. Niektórzy używają nawet określenia „jednoosobowy zespół” dla wykonawcy grającego w tej konwencji.

W programie festiwalu, od godz. 10.00 do 13.00 będą miały miejsce warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich chętnych, którzy na te zajęcia się zapiszą. Zapisy przyjmowane są pod telefonami: 32 262 54 61 lub 535 174 969. Wieczorem zaś, od godz. 18 na scenie MOPT odbędzie się koncert finałowy.

Poprzednie edycje festiwalu odbiły się szerokim echem i wywołały spore zainteresowanie,  zarówno wśród uczestników warsztatów jak i słuchaczy – mówi Piotr Zajdek, gitarzysta oraz pomysłodawca festiwalu. – Mamy nadzieję, że i tym razem spotkamy się w gronie ludzi kochających gitarę i chcących poznawać mniej znane jej oblicze. Pomagać w tym będą znakomici pedagodzy i nauczyciele poruszający się w obszarze tej stylistyki: Patryk Filipowicz, Piotr Szumlas, Piotr Krępeć, Dariusz Ziółek oraz Piotr Restecki. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat m.in.: technik perkusyjnych, fingerpicking’u, tapping’u, otwartych strojów czy też o znaczeniu oddychania podczas gry. Mimo, że wiele materiałów możemy znaleźć w Internecie, to jednak spotkanie na żywo pomoże niewątpliwie odpowiedzieć na liczne pytania adeptów gitarowego kunsztu.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ”Komitywa” – projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna – Fabryka Pełna Życia – „Włącz Się”. Partnerami projektu są: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej oraz Firma Nagłośnieniowa „Cytryna”.

Czytaj więcej

Wiadomości

Ożywić nieożywione w Galerii Sztuki PKZ

Wiadomości

38 lat od wprowadzenia stanu wojennego

Wiadomości

Mikołajki w NEMO z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci

Wiadomości

Metropolitarna Wigilia dla Samotnych