11 września 2019

Fingerstyle i Okolice

W sobotę, 28 września w Młodzieżowym Ośrodku Pracy Twórczej odbędzie się  III Festiwal Gitary Akustycznej – Fingerstyle i Okolice.

Fingerstyle to widowiskowa i jednocześnie wymagająca technika gry na gitarze. Styl ten pozwala stworzyć iluzję współpracy kilku instrumentów jednocześnie. Niektórzy używają nawet określenia „jednoosobowy zespół” dla wykonawcy grającego w tej konwencji.

W programie festiwalu, od godz. 10.00 do 13.00 będą miały miejsce warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wszystkich chętnych, którzy na te zajęcia się zapiszą. Zapisy przyjmowane są pod telefonami: 32 262 54 61 lub 535 174 969. Wieczorem zaś, od godz. 18 na scenie MOPT odbędzie się koncert finałowy.

Poprzednie edycje festiwalu odbiły się szerokim echem i wywołały spore zainteresowanie,  zarówno wśród uczestników warsztatów jak i słuchaczy – mówi Piotr Zajdek, gitarzysta oraz pomysłodawca festiwalu. – Mamy nadzieję, że i tym razem spotkamy się w gronie ludzi kochających gitarę i chcących poznawać mniej znane jej oblicze. Pomagać w tym będą znakomici pedagodzy i nauczyciele poruszający się w obszarze tej stylistyki: Patryk Filipowicz, Piotr Szumlas, Piotr Krępeć, Dariusz Ziółek oraz Piotr Restecki. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat m.in.: technik perkusyjnych, fingerpicking’u, tapping’u, otwartych strojów czy też o znaczeniu oddychania podczas gry. Mimo, że wiele materiałów możemy znaleźć w Internecie, to jednak spotkanie na żywo pomoże niewątpliwie odpowiedzieć na liczne pytania adeptów gitarowego kunsztu.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw ”Komitywa” – projekt współfinansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna – Fabryka Pełna Życia – „Włącz Się”. Partnerami projektu są: Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej oraz Firma Nagłośnieniowa „Cytryna”.

Czytaj więcej

Wiadomości

Zmieniaj świat lokalnie. Dołącz do akcji Masz Głos

Wiadomości

Pierwsze karty ŚKUP tracą ważność!

Nieruchomości

Przetarg na wyłonienie podmiotu, który nabędzie prawo własności nieruchomości

Wiadomości

Aktywni znów pokazali, co potrafią