3 grudnia 2019

Finał Szlachetnej Paczki już w ten weekend!

Dąbrowa Górnicza po raz kolejny przystąpiła do organizacji Szlachetnej Paczki. W najbliższy weekend, 7-8 grudnia, odbędzie się finał akcji, podczas którego wolontariusze podarują przygotowane paczki potrzebującym rodzinom.

Szlachetna Paczka jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. Szlachetna Paczka to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości.

–  W roku 2018 w Dąbrowie Górniczej zgłoszonych do Szlachetnej Paczki było 67 rodzin. Po weryfikacji przez wolontariuszy paczkę otrzymały 44 rodziny – mówi Jadwiga Michta, ubiegłoroczny i tegoroczny lider Szlachetnej Paczki w Dąbrowie Górniczej.

– Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy. Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce. Wszystkie projekty Szlachetnej Paczki oparte są na pracy na mentalności. To jest zmiana trwała. – dodaje.

W roku 2018 łączna pomoc w Polsce wyniosła 47.162.407 zł. Paczka połączyła 635 464 osób, wolontariuszy, darczyńców i rodziny. Średnia wartość paczki wynosiła 2.824 zł, średnio jedną paczkę przygotowywały 34 osoby.

Więcej informacji o dąbrowskiej edycji akcji.

Czytaj więcej

Rekreacja

Wakacje na dwóch kółkach

Wiadomości

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!