Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
7 września 2023

Festiwal Ludzi Aktywnych. Zgłoś się do Gry Miejskiej!

Drukuj

Już 9 września odbędzie się Festiwal Ludzi Aktywnych.

Tegoroczne święto organizacji pozarządowych i społeczników rozpoczniemy od otwarcia Ronda Dąbrowskich Organizacji Pozarządowych o godzinie 11:00 (rondo u zbiegu ulic: Tadeusza Kościuszki i Kolejowej w Dąbrowie Górniczej).

Następnie udamy się wspólnie do parku Hallera, gdzie będzie czekać wiele atrakcji przygotowanych przez organizacje pozarządowe – start o godzinie 12:00. Ponad 40 dąbrowskich organizacji pozarządowych zaprezentuje nie tylko dokonania i profil działalności, ale i zachęci do zabaw i gier

W tym roku Festiwal przybierze formę Wielkiego Pikniku dla Aktywnych połączonego z Grą Miejską – TUTAJ znajdziecie link do zapisów.

 

***

Festiwal Ludzi Aktywnych to przedsięwzięcie odbywające się na terenie Dąbrowy Górniczej od 2008 roku. Pierwotnie nosiło nazwę Forum Inicjatyw Pozarządowych. W 2010 roku nazwę tę zmieniono na FESTIWAL LUDZI AKTYWNYCH. Pierwsze edycje odbywały się wewnątrz Pałacu Kultury Zagłębia. Następnie miejscami dla festiwalu były kolejno: Plac Wolności, Park Hallera oraz Fabryka Pełna Życia. Ostatecznie powrócono do Parku Hallera na stałe.

Zadaniem Festiwalu jest promowanie postaw obywatelskich i społecznych na terenie naszego miasta. Podczas jego trwania, każda działająca na terenie miasta organizacja pozarządowa, ma szansę przedstawić profil swojej działalności, cele i misje swojej pracy oraz pozyskać nowych wolontariuszy, członków, partnerów, sojuszników. Wachlarz reprezentowanych inicjatyw jest niezwykle bogaty. Organizacje wspierają aktywność artystyczną, sportową i edukacyjną. Promują ochronę zwierząt, pomoc społeczną, pielęgnowanie lokalnej tradycji, rozwijanie szeroko zakrojonych hobby czy też działania prozdrowotne oraz poradnictwo. Społeczność NGO cechuje ogromna pomysłowość, otwartość, zapał i pracowitość. Dzięki temu stowarzyszenia i fundacje to doskonali partnerzy dla samorządu. Festiwal stał się świętem dla wszystkich zaangażowanych społecznie.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak