18 października 2019

Festiwal Kultury ZagłębieWood trwa w najlepsze!

Festiwal Kultury ZagłębieWood rozpoczął się na dobre! Za nami pierwsze koncerty, spektakl i spotkania, ale przed nami jeszcze wiele atrakcji. Publiczność bawiła się już m.in. na koncercie Voo Voo, na spektaklu Pozytywni, na koncercie Mroza oraz podczas spotkań autorskich – m.in. z Andrzejem Mleczką.

Andrzej Mleczko to znany rysownik, którego dzieła pokazują sytuacje z życia w sposób humorystyczny, pozostawiając przestrzeń do zastanowienia się nad otaczającą nas rzeczywistością. W Muzeum Miejskim Sztygarka artysta oczarował dąbrowską publiczność zabawnymi opowieściami, często nawiązując nie tylko do samej twórczości, ale również życia prywatnego. Przyznał m.in., że jest tak rozkojarzony, że rodzina… zabrała mu prawo jazdy. Nie zabrakło przestrzeni do zadawania pytań przez publiczność.

Wystawę rysunków Andrzeja Mleczki można podziwiać w Muzeum Miejskim Sztygarka do końca października! Naprawdę warto wybrać się na wystawę, bo artysta przygotował rysunki specjalnie dla Dąbrowy Górniczej!

 

Festiwal Kultury ZagłębieWood trwa do końca października. Przed nami jeszcze koncerty Marka Dyjaka i Julii Sawickiej, a także spotkania autorskie i spektakl Judy. Wyznanie Gwiazdy.

Pełen harmonogram festiwalu dostępny jest tutaj.

Czytaj więcej

Rekreacja

Wakacje na dwóch kółkach

Wiadomości

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!