3 grudnia 2019

Europejski puchar w hali „Centrum”

11 grudnia hala „Centrum” będzie areną siatkarskiego pojedynku w pucharze Challenge. O godz.17.30 Aluron Virtu CMC Zawiercie podejmie Hebar Pazardżik.

Wejściówki na spotkanie w ramach europejskich rozgrywek można kupować w serwisie KupBilet.pl, a także w salonach sieci Empik.

Ceny biletów normalnych, w zależności od sektora, wahają się między 20 a 30 zł. Bilety ulgowe, przysługujące uczniom, studentom do 26. roku życia, emerytom i rencistom, sprzedawane są ze zniżką 10 zł.

Zespół z Zawiercia swoją przygodę z międzynarodowymi zmaganiami rozpoczyna od 1/16 finału pucharu Challenge. Zawierciańscy siatkarze swój poprzedni sezon w ekstraklasie zakończyli na czwartym miejscu, co dało im prawo udziału w europejskim pucharze. Hebar Pazardżik to aktualny wicemistrz Bułgarii oraz zdobywca Pucharu i Superpucharu tego kraju. Najbardziej znanymi siatkarzami w ekipie rywali są Todor Aleksiew, brązowy medalista mistrzostw świata i Europy, Georgi Bratoew, najlepszy rozgrywający igrzysk olimpijskich w 2012 roku i brązowy medalista mistrzostw Europy, oraz Bradley Gunter, reprezentant Kanady i zdobywca Pucharu Polski w 2018 roku z Treflem Gdańsk.

Hala w Zawierciu, w której Aluron Virtu CMC na co dzień rozgrywa swoje mecze, nie spełnia standardów dla spotkań w ramach pucharów europejskich. Obiektem, w którym mogą odbywać się takie potyczki jest hala „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Oprócz siatkarek dąbrowskiego MKS-u, nie raz gościła międzynarodowe zmagania siatkarzy. Przed laty występował tu Jastrzębski Węgiel i Płomień Sosnowiec.

Czytaj więcej

Rekreacja

Wakacje na dwóch kółkach

Wiadomości

Fabryka Pełna Wydarzeń na każdy weekend wakacji!

Wiadomości

„Lokal na start” po raz trzeci

Wiadomości

Zadzwoń – specjaliści udzielą pomocy!