Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
1 marca 2022

Ekstraklasa wraca do gry. Podczas meczu będzie zbiórka dla Ukrainy

Drukuj

Po przerwie na puchar Polski i mecze reprezentacji wraca koszykarska ekstraklasa. W piątek na boisko wyjdzie MKS, który podejmie Anwil Włocławek. Przy okazji spotkania, w hali „Centrum” przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla osób z Ukrainy.

4 marca MKS Dąbrowa Górnicza zmierzy się z Anwilem Włocławek. Początek spotkania o godz.17.30. Bilety, w cenie 15-30 zł, dostępne na stronie www.mksdabrowa.pl W dniu meczu w kasach hali „Centrum” wejściówki każdej kategorii będą droższe o 5 zł.

Piątkowy rywal dąbrowian to ekipa z czołówki ligi. Anwil aktualnie zajmuje czwarte miejsce, więc to on stawiany jest w roli faworyta. Na szczęście pozycja w tabeli to nie wszystko, dlatego MKS, który plasuje się na 13 miejscu nie jest bez szans. W minionej kolejce dąbrowska drużyna nieźle zaprezentowała się w zaciętym starciu ze Śląskiem Wrocław, które wrocławianie nie bez trudu wygrali tylko jednym punktem. To pokazało, że w zespole z Dąbrowy jest niemały potencjał. W tym sezonie, w ramach 9.kolejki Energa Basket Ligi, dąbrowianie zmierzyli się z Anwilem we Włocławku. Spotkanie było wyrównane, a jego losy ważyły się do samego końca. Ostatecznie gospodarze wygrali czterema punktami. MKS zwycięstwo miał na wyciągnięcie ręki, a rywale byli w jego zasięgu. Być może teraz podopiecznym Jacka Winnickiego dopisze więcej szczęścia i uda im się zrewanżować włocławianom.

W najbliższym meczu na boisko przeciw swoim niedawnym kolegom z drużyny wyjdzie Michał Nowakowski, który zmienił barwy klubowe i od połowy lutego reprezentuje Anwil Włocławek. Nowakowski w Anwilu występował już w sezonie 2017/2018. W Dąbrowie Górniczej grał przez 1,5 sezonu. W tym czasie rozegrał 49 meczów w ekstraklasie i 6 w Alpe Adria Cup. W lidze notował średnio 8,9 punktów, 3,6 zbiórek, 1,3 asyst i 0,7 przechwytów, natomiast w AAC średnio 10,7 punktów, 3,8 zbiórek oraz 1,2 asysty. W nowym klubie zagrał już w przegranym meczu pucharowym przeciwko Czarnym Słupsk, w którym zdobył 3 punkty.

Podczas piątkowego spotkania przeprowadzona będzie zbiórka na rzecz osób z Ukrainy. Dotkniętych wojną można wesprzeć środkami czystości i żywnością z długim terminem ważności, nie wymagającą przechowywania w lodówce.

– Wiemy, że nie trzeba Was dodatkowo zachęcać do wsparcia, ale w ramach podziękowania każda osoba, która przyniesie dary, otrzyma od nas bilet na kolejny mecz ligowy – mówią przedstawiciele klubu.

Czytaj więcej

Rekreacja

Kiermasz wielkanocny w CH Pogoria

Strona główna

Weekend w mieście

Rekreacja

Spotkanie z triumfatorami europejskich rozgrywek

Strona główna

Wsparli dąbrowską kulturę