Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
26 kwietnia 2018

Dzień Ziemi w Dąbrowie Górniczej

Drukuj

Zakończyły się miejskie obchody Dnia Ziemi. Tradycyjnie imprezę zorganizowano w Hali Widowiskowo – Sportowej. Z uczestnikami miejskich obchodów spotkał się Damian Rutkowski, zastępca prezydenta miasta. Ekologiczne zachowania promowały przedszkolaki i uczniowie dąbrowskich szkół. To do nich należała scena i mikrofon.

Z piosenką ekologiczną wystąpił Klub 4H z Zespołu Szkół Sportowych, z przedstawieniem ekologicznym pt: „ Smog” pokazały się dzieci z Przedszkola nr 6, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zaprezentowały przedstawienie pn. Smog Żarłodym a o to by chronić ziemię apelowali w swym przedstawieniu uczniowie z SP 22 im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Śpiewem zachwycili wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Aplauz wzbudziło przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 30.
Konkurs wiedzy ekologicznej dla dzieci i młodzieży poprowadził klub 4H z Zespołu Szkół Sportowych. A uczniowie tej szkoły przygotowali happening ekologiczny „Przybij piątkę – Ratuj przyrodę”.

Uczestnicy obchodów Dnia Ziemi mogli także zobaczyć wernisaż prac uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy SOSW dla dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. W ramach bowiem akcji „Posadź swoje drzewko” tuż przed wejściem do Hali w zamian za dostarczone odpady niebezpieczne tj.: przeterminowane leki i zużyte baterie można było otrzymać drzewka, krzewy i rośliny balkonowe.

Dodatkowo zainteresowani mieszkańcy mogli przekazać do ALBA MPGK odpady niebezpieczne objęte zbiórką tj. zbędne termometry, zużyte akumulatory, opakowania po środkach dezynfekcyjnych, środkach ochrony roślin oraz opakowania po farbach i lakierach.

Organizatorem obchodów był Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Sportu i Rekreacji. Partnerami akcji ALBA MPGK Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej, MZGO oraz Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków.

***
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, celebrowane przez mieszkańców 192 krajów. Na świecie obchodzone jest od 1970 roku, w Polsce od 1990 roku. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. Od samego początku imprezy ekologiczne organizowane są w naszym mieście. Pomysłodawcami są Wydział Ekologii i Rolnictwa we współpracy z klubem 4H.

20

Czytaj więcej

Strona główna

Konkurs plastyczny na plakat promujący jazdę rowerem

Biznes

Kolejni przedsiębiorcy w gronie laureatów Konkursu im. Adamieckiego

Wiadomości

Kolprem wyremontuje przejazd. Będą zmiany w organizacji ruchu

Rekreacja

Startuje walka o ligowe punkty. MKS podejmuje wicemistrza