Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 czerwca 2023

Działki na miejskich przetargach. Można na nich zbudować domy

Drukuj

Kto myśli o zakupie działki w Dąbrowie Górniczej, na której można wybudować dom, powinien zainteresować się przetargami organizowanymi przez Urząd Miejski. Wkrótce do nabycia będą nieruchomości w Okradzionowie, Strzemieszycach, Ząbkowicach i w rejonie Zielonej.

31 sierpnia odbędzie się przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Okradzionowie przy ul. Białej Przemszy, o powierzchni 2422m2. To działka o regularnym kształcie, zbliżonym do prostokąta. Cena wywoławcza wynosi 70 tys. zł.

Zainteresowani powinni do 23 sierpnia wpłacić wadium, wynoszące 14 tys. zł. Działka w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) ma oznaczenia 3ZL – tereny lasów, a także 17 MN – tereny pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną z nieuciążliwymi usługami jako funkcją uzupełniającą.

Do ceny, za jaką zostanie wylicytowana nieruchomość w części mieszkaniowej, trzeba będzie doliczyć VAT w wysokości 23%. Część przeznaczona pod lasy jest zwolniona z tego podatku.

Szczegółowe informacje o przetargu i mapa z lokalizację nieruchomości.

Cztery przetargi na początku września

Z kolei 5 września odbędą się cztery przetargi na sprzedaż nieruchomości położonych przy ul. Robotniczej, Kawa i Stawowej. Działki nadają się do zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

Nieruchomość położona w rejonie Zielonej, przy ul. Robotniczej, ma 847 m2, a cenę wywoławczą ustalono na 226 tys. 290 zł. Działka jest o regularnym kształcie, zbliżonym do trapezu. W MPZP podstawowe przeznaczenie dla niej to jednorodzinna zabudowa mieszkaniowa, z usługami, handlem i gastronomią jako funkcją uzupełniającą.

Przy ul. Kawaw Strzemieszycach Małych, znajdują się dwie działki do sprzedaży. 

Cena wywoławcza pierwszej z nich, o powierzchni 709 m2,  wynosi 63 tys. 300 zł. Nieruchomość ma kształt regularny, zbliżony do trapezu. Wraz z nią do kupienia jest udział w drodze wewnętrznej, którego cena rozpoczyna się od 5 tys. 500 zł. 

Druga nieruchomość ma powierzchnię 755 m2, regularny, prostokątny kształt, a cena wywoławcza jest na poziomie 67 tys. 500 zł. W tym przypadku również do nabycia jest udział w drodze wewnętrznej, którego wartość wyceniono na co najmniej 5 tys. 500 zł. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) dla tych nieruchomości przewiduje podstawowe przeznaczenie jako zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Jako funkcję uzupełniającą dopuszcza nieuciążliwe usługi.

1112 m2 ma nieruchomość położona w Ząbkowicach przy ul. Stawowej, a jej licytacja rozpocznie się od kwoty 244 tys. 600 zł. Jest to długa i wąska działka, o nieregularnym kształcie. W MPZP teren, na którym jest położona figuruje pod symbolem 35 MN, czyli o przeznaczeniu podstawowym pod jednorodzinną zabudowę mieszkaniową z usługami jako funkcją uzupełniającą.

Do cen wylicytowanych nieruchomości doliczony zostanie 23% podatek VAT. Przed przystąpieniem do przetargów, do 28 sierpnia trzeba wpłacić wadium. Dla nieruchomości przy ul. Robotniczej wynosi 42 tys. 258 zł, dla pierwszej działki przy ul. Kawa 13 tys. 760 zł, a dla drugiej 14 tys. 600 zł, zaś dla terenu przy ul. Stawowej to 48 tys. 920 zł.

Szczegółowe informacje o przetargach oraz mapy z lokalizacją nieruchomości.

Czytaj więcej

Wiadomości

Znamy wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim

Strona główna

Trzysta bocianów na budowie huty. Rozmowa z Anną Cieplak

Wiadomości

Ruszają fora mieszkańców

Wiadomości

Spotkanie wokół historii miasta i Huty „Katowice” oraz książki „Ciało Huty” Anny Cieplak