Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 maja 2021

Duże zmiany na Majakowskiego. Ważne dla kierowców i pasażerów autobusów

Drukuj

6, 7, 10 i 11 maja spore zmiany na ul. Majakowskiego czekają kierowców i pasażerów autobusów. W tych dniach prowadzone będą gwarancyjne naprawy jezdni i nie obejdzie się bez utrudnień w ruchu.

6 i 7 maja (czwartek i piątek) z ruchu wyłączona zostanie jezdnia prowadzącą w kierunku cmentarza, a także fragment ronda na skrzyżowaniu Majakowskiego/11 Listopada. Ruch na ul.11 Listopada w rejonie ronda będzie się odbywał wahadłowo.

10 i 11 maja (poniedziałek i wtorek) z ruchu wyłączona zostanie jezdnia prowadząca w kierunku ul. Piłsudskiego – do skrzyżowania z ul. Norwida.

W czasie zamknięć, autobusy linii nr 27, 55, 175, 634, 644, 814 i 984 kursować będą trasami objazdowymi. Podczas zamknięcia jezdni w stronę cmentarza, autobusy pojadą ul. Piłsudskiego i Tysiąclecia. W przeciwną stronę jeździć będą stałą trasą. W trakcie zamknięcia jezdni w kierunku ul. Piłsudskiego, autobusy w stronę Gołonoga pojadą normalnie, a w drugą stronę objazdem, czyli ul. Tysiąclecia i Piłsudskiego. Informacje o funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na stronie rj.metropoliaztm.pl/

W dniach prowadzenia prac drogowych, kierowcy w rejonie ul. Majakowskiego w Dąbrowie Górniczej nie powinni jeździć „na pamięć”, ale zwracać uwagę na znaki.

W trakcie zamknięcia ul. Majakowskiego prowadzone będą prace remontowe, obejmujące m.in. frezowanie i ułożenie nowej nawierzchni jezdni. Powodem tych działań są pęknięcia, które pojawiły się na asfalcie, a z czasem powiększyłyby się do wyrw i dziur. Wykonawcą robót drogowych, realizowanych w ramach napraw gwarancyjnych, będzie Eurovia Polska S.A.

Czytaj więcej

Wiadomości

Weekend w Fabryce. Muzyka i nie tylko

Wiadomości

Pierwsza powieść o życiu eurosierot

Wiadomości

Wystartował ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci „Zwierzę to nie rzecz”

Wiadomości

Dąbrowska Akcja Lato [HARMONOGRAM WYDARZEŃ]