Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
28 kwietnia 2022

Czas wyboru dyrektorów

Drukuj

Tegoroczny kwiecień obfituje w konkursy na stanowiska dyrektorów miejskich placówek i instytucji. Wśród nich, poza szkołami, znalazły się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej.

Łącznie do obsadzenia w drodze konkursu było 30 dyrektorskich stanowisk. 28 z nich to stanowiska dyrektorów w placówka oświatowych – przedszkolach oraz szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, a także stanowisko dyrektora MOPT i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

– Otwarty konkurs na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hugona Kołłątaja został ogłoszony 10 marca w związku z dobiegającą końca 5 letnią kadencją dotychczasowego dyrektora, a do konkursu stanęło troje kandydatów – informuje Agata Kemona, dyrektor Departamentu Zarządzania Kadrami i Urzędem.

Wszystkie konkursy na stanowiska dyrektorskie mają charakter otwarty i mogą w nich startować zarówno dotychczasowi dyrektorzy jak i osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, a do tej pory nie funkcjonowały w strukturach miasta.

Choć część konkursów została już rozstrzygnięta, wyniki wszystkich konkursów na dyrektorów przedszkoli i szkół podane zostaną w czerwcu, kiedy pozostałe komisje konkursowe zakończą prace. Znane są już m.in. wyniki konkursów w MOPT i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Konkurs na dyrektora biblioteki wygrała dr Beata Langer

O ile dotychczasowa dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej Iwona Wilk będzie pełniła tę funkcję przez kolejne 5 lat, o tyle po 15 latach nastąpi zmiana na stanowisku dyrektora dąbrowskiej książnicy.

Zgodnie z decyzją komisji konkursowej od 2 maja biblioteką pokieruje dr Beata Langer, która jako adiunkt Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie naukowo zajmuje się działalnością bibliotek w Polsce i na świecie, a swoje dotychczasowe praktyczne doświadczenie zdobywała pracując m.in. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

W uzasadnieniu wyboru możemy przeczytać m.in. że w koncepcji działalności biblioteki przedstawionej przez dr Langer szczególnie ważne miejsce zajmie promocja książek i czytelnictwa wśród wszystkich pokoleń dąbrowianek i dąbrowian, a w samej bibliotece wprowadzone zostaną współczesne rozwiązania cyfrowe, które ułatwią dostęp do literatury współczesnym odbiorcom przyzwyczajonym do multimediów i oczekującym nowinek technologicznych.

Nowa dyrektor zadeklarowała również wdrożenie w dąbrowskiej bibliotece najnowszych trendów rozwoju bibliotek w Polsce i na świecie przy jednoczesnym wpisaniu ich w lokalny kontekst, czyli kreatywną współpracę z pozostałymi instytucjami kultury, dąbrowskimi organizacjami pozarządowymi i działającymi na terenie miasta podmiotami gospodarczymi.

Dotychczasowemu dyrektorowi Pawłowi Durajowi dziękujemy za 15 lat kreatywnej i oddanej pracy na rzecz dąbrowskiej kultury, a nowej dyrektor życzmy powodzenia w realizacji ambitnych planów.

Czytaj więcej

Biznes

Ostatni dzwonek, żeby złożyć wniosek o świadczenie postojowe

Nieruchomości

Najem i Dzierżawa

Strona główna

Na Letniej powstają trzy progi zwalniające

Kultura

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka już od 6 sierpnia