Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
20 października 2020

Wojciech Bonowicz o ks. Tischnerze

Drukuj

 

Wojciech Bonowicz będzie gościem kolejnej Kawiarenki Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej. Ze względu na najnowsze obostrzenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej w kraju będzie to obecność wirtualna. 21 października, o godz. 17:00 rozpocznie się spotkanie transmitowane na profilu Miasta Dąbrowa Górnicza na Facebooku.

Link do wydarzenia: bit.ly/KawiarenkaObywatelskazWojciechemBonowiczem

Zainteresowane osoby będą mogły zadawać pytania w formie komentarzy. Rozmowę z Wojciechem Bonowiczem – zatytułowaną „Co ma wolność do solidarności, a solidarność do samorządności zdaniem ks. Józefa Tischnera?”– poprowadzi Piotr Drygała, samorządowiec i działacz organizacji pozarządowych, pełnomocnik Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza ds. Społeczeństwa Obywatelskiego.

Będzie to trzecia z cyklu rozmów zorganizowanych z okazji 30-lecia samorządności w Polsce. Wcześniej odbyło się już spotkanie z sędzią Jerzym Stępniem (o tym, jak doszło do odrodzenia samorządu w Polsce) oraz z publicystą Edwinem Bendykiem (o przyszłości samorządu).

***

Wojciech Bonowicz – polski poeta, publicysta, dziennikarz. Był jednym z recenzentów książek w emitowanym przez TVP Kultura programie „Sztuka czytania”. Do sierpnia br. był też członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Obecnie na stałe współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, dla którego pisze felietony, a także z miesięcznikiem „Znak”. Za osiągnięcia w działalności społecznej i wydawniczej został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.

***
Zapraszamy również na wykład ikony trzeciego sektora Jana Jakuba Wygnańskiego, 29 października o g. 17:00 – na profilu FB Miasta Dąbrowa Górnicza. Podczas tego ostatniego już wydarzenia z cyklu czterech spotkań organizowanych wokół zagadnienia samorządów w Polsce, porozmawiamy na temat roli samorządności w naszym życiu codziennym.

Przypominamy, że przed wejściem do Parku Hallera nadal dostępna jest wystawa plenerowa „Samorząd to ja. 30 lat samorządności Dąbrowy Górniczej”, a jej poszerzoną, interaktywną wersję można pobrać na samorzadtoja.dg.pl.

Czytaj więcej

#DGsieszczepi

Mobilna Jednostka Szczepiąca po raz kolejny w CH Pogoria

Strona główna

Trwa nabór do projektu rehabilitacji kompleksowej

Strona główna

Weekend w mieście

Strona główna

Wiktoria Krawczyk – Młoda! Aktywna! Zaangażowana!