Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
15 stycznia 2020

Bieganie pełne miłości

2 lutego odbędzie się IX Bieg Walentynkowy. Wydarzenie rozpoczyna sezon imprez lekkoatletycznych w mieście.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej, organizowany w okolicy „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Początkowo odbywał się nad Pogorią III, od kilku lat gości w centrum miasta. Trasa wiedzie ulicami śródmieścia i alejkami parku Hallera. Startować można w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu. Pary połączone są półtorametrową, czerwoną wstążką

Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrane będą w konkurencji biegowej i nordic walking. Start i meta znajdą się przed halą „Centrum”. W dąbrowskim Biegu Walentynkowym wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale. Indywidualne nagrody czekają na tych, którzy najszybciej zameldują się na mecie, a także na te osoby, które wyróżnią się szczególnie pomysłowym i nietuzinkowym przebraniem. Wśród wszystkich uczestników odbędzie się również losowanie upominków od sponsorów imprezy.

Zapisy elektroniczne trwają do 23 stycznia. Jeśli limit uczestników, wyznaczony na 1000 osób, nie zostanie wyczerpany, zapisać będzie można się 1 i 2 lutego w biurze zawodów. Szczegółowe informacje o biegu, opłatach i warunkach udziału na stronie dostartu.pl.

Organizatorzy  zapewniają, że impreza – tak jak zawsze – będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Dodają jeszcze jeden ciekawy i zabawny szczegół. Chodzi o cyfrowy zapis daty wydarzenia: 02 02 2020. Czytając ją od początku i od końca, wychodzi to samo.

Głównymi organizatorami VIII Biegu Walentynkowego są: stowarzyszenie „Pogoria Biega”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski Urząd Miejski.

34

Bieg Walentynkowy 2019

Czytaj więcej

Wiadomości

Październik dla przedsiębiorczych

Wiadomości

Głosuj w Budżecie Obywatelskim

Wiadomości

Online o wsparciu na rozkręcenie biznesu

Wiadomości

Badanie na covid bez wychodzenia z auta