15 stycznia 2020

Bieganie pełne miłości

2 lutego odbędzie się IX Bieg Walentynkowy. Wydarzenie rozpoczyna sezon imprez lekkoatletycznych w mieście.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej, organizowany w okolicy „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Początkowo odbywał się nad Pogorią III, od kilku lat gości w centrum miasta. Trasa wiedzie ulicami śródmieścia i alejkami parku Hallera. Startować można w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu. Pary połączone są półtorametrową, czerwoną wstążką

Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrane będą w konkurencji biegowej i nordic walking. Start i meta znajdą się przed halą „Centrum”. W dąbrowskim Biegu Walentynkowym wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale. Indywidualne nagrody czekają na tych, którzy najszybciej zameldują się na mecie, a także na te osoby, które wyróżnią się szczególnie pomysłowym i nietuzinkowym przebraniem. Wśród wszystkich uczestników odbędzie się również losowanie upominków od sponsorów imprezy.

Zapisy elektroniczne trwają do 23 stycznia. Jeśli limit uczestników, wyznaczony na 1000 osób, nie zostanie wyczerpany, zapisać będzie można się 1 i 2 lutego w biurze zawodów. Szczegółowe informacje o biegu, opłatach i warunkach udziału na stronie dostartu.pl.

Organizatorzy  zapewniają, że impreza – tak jak zawsze – będzie wyjątkowa i niepowtarzalna. Dodają jeszcze jeden ciekawy i zabawny szczegół. Chodzi o cyfrowy zapis daty wydarzenia: 02 02 2020. Czytając ją od początku i od końca, wychodzi to samo.

Głównymi organizatorami VIII Biegu Walentynkowego są: stowarzyszenie „Pogoria Biega”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski Urząd Miejski.

34

Bieg Walentynkowy 2019

Czytaj więcej

Wiadomości

Styczniowe rocznice

Wiadomości

Nazywam się Miliard

Wiadomości

Start jednak lepszy

Wiadomości

Pracuj z nami! Aktualne nabory w Urzędzie Miejskim