Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
19 listopada 2020

Autobusy na zmienionych trasach

Drukuj

19 listopada zmieniły się trasy i rozkłady jazdy autobusów nr 604, 644 i 903N, które ponownie obsługują rejon ul. Łączącej. Zmiany mają związek z zamknięciem ul. Kolejowej i fragmentu ul. Kościuszki.

Pierwsze zmiany dla tych linii wprowadzono 2 listopada. Wtedy autobusy kursowały m.in. ul. Morcinka, Folwarczną i Wróblewskiego, omijając ul. Łączącą. W odpowiedzi na sugestie mieszkańców, dotyczące poprawy obsługi tej ulicy, od 19 listopada autobusy nr 604, 644 i 903N jeżdżą wiaduktem i ponownie zatrzymują się na przystankach w rejonie ul. Łączącej.

Linie nr 604, 644 i 903N –  po obsłudze przystanku „Górnicza” jadą ulicami: Kościuszki, Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną i Cupiała do włączenia się na stałe trasy na ulicy Łączącej. Trasy powrotne przebiegają analogicznie. Do obsługi włączono stałe przystanki tych linii: „Łącząca” i „Dziewiąty”. Obsługa przystanku „Trzydziesty” – stanowisko w kierunku os. Łęknice odbywa się na ulicy Wróblewskiego, w stałej lokalizacji. Szczegółowej informacje i rozkłady jazdy na stronie rj.metropoliaztm.pl.

2 listopada ruszyły prace na ul. Kościuszki – na odcinku od zjazdu do Fabryki Pełnej Życia do skrzyżowania z ul. Kolejową, gdzie wybudowane będzie rondo. Roboty objęły też całą ul. Kolejową. W pierwszym etapie, do marca 2021 r., wykonywane będzie tam uzbrojenie podziemne i kanalizacja. Modernizowane jest także torowisko w rejonie stacji kolejowej. W trakcie budowy zmieniła się organizacja ruchu, utrudnienia dotyczą też pasażerów autobusów. Dla linii 16, 79, 242, 604, 644, 716 i 903N zmodyfikowano rozkłady jazdy, a autobusy kursują po zmienionych trasach. Dodatkowo na początek grudnia zaplanowano zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Konopnickiej.

Schemat linii autobusowych, kursujących po zmienionych trasach.

Prowadzone prace, które wymuszają zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji, są częścią dużej inwestycji – budowy centrum przesiadkowego i przebudowy układu drogowego w śródmieściu. Więcej informacji o tym przedsięwzięciu na stronie www.dabrowa-gornicza.pl/aktualnosci/komunikacyjna-metamorfoza-w-toku/

Czytaj więcej

Wiadomości

Budżet Obywatelski po raz trzeci

Wiadomości

Duże zmiany na Majakowskiego. Ważne dla kierowców i pasażerów autobusów

Wiadomości

Wpływasz na to, czym oddychasz

Wiadomości

Maj z przedsiębiorczością