Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści

Dostępne skróty klawiszowe:

  • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
  • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
  • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
  • ALT + 2 Przejście do treści.
  • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
  • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
  • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
5 stycznia 2022

Aleja Zagłębia Dąbrowskiego zostanie częściowo zamknięta dla ruchu

Drukuj

Zamknięcie dla ruchu alei Zagłębia Dąbrowskiego na około 200-metrowym odcinku sprawi, że od 13 stycznia kierowcy będą korzystać z objazdów. Wyjątkiem będą autobusy, które nadal będą obsługiwać przystanek Dąbrowa Górnicza Gołonóg Dworzec PKP.

Zamknięcie alei to kolejny etap budowy nowego układu komunikacyjnego w rejonie stacji w Gołonogu. Najważniejszy element nowych rozwiązań to wiadukt/tunel pod torami i dwa ronda na skrzyżowaniach Parkowej z Wczasową i Uklańskiego z aleją.

13 stycznia na około 3 miesiące zamknięte zostaną obie jezdni alei Zagłębia Dąbrowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Uklańskiego (dawna Piecucha) do firmy Guhring.

– W trakcie zamknięcia alei budowana będzie kanalizacja deszczowa. Ze względu na głębokie wykopy na wewnętrznych pasach obu jezdni, na zamkniętym odcinku dopuścimy tylko ruch autobusów. Umożliwimy również dojazd do działających w tym rejonie firm – mówi Zbigniew Kubik, naczelnik Wydziału Inwestycji Drogowych.

W efekcie zamknięcia, do uruchomionego w listopadzie tymczasowego przejazdu przez tory przez ulicę Uklańskiego dojedziemy tylko od strony ul. Piłsudskiego, zaś objazd do alei Zagłębia Dąbrowskiego wytyczony zostanie ul. Uklańskiego, Piłsudskiego i Wybickiego.

– Z myślą o kierowcach korzystających z objazdu powstanie przewiązka, która umożliwi przejazd w lewo z ulicy Wybickiego w aleję Zagłębia Dąbrowskiego – dodaje Zbigniew Kubik.

Po wybudowaniu kanalizacji deszczowej docelowo aleja na zamkniętym odcinku zyska nową podbudowę i nawierzchnię, a także drogę rowerową i ciąg pieszo-rowerowy. W kolejnym etapie budowane będzie rondo na skrzyżowaniu z Uklańskiego.

Budowie nowego układu drogowego towarzyszy budowa nowego układu torowego: przy budynku dworca powstaje już peron nr 2, peron nr 1 powstanie od strony ul. Parkowej. Obie strony połączy przejście podziemne pod torami, a w miejscu starego peronu powstanie rezerwa pod dwa tory kolei metropolitalnej.

Warte 67,5 mln zł wszystkie prace w Gołonogu – zlecone firmie Nowak-Mosty – mają się zakończyć w grudniu 2022.

Czytaj więcej

Wiadomości

Woda i ścieki w Dąbrowie Górniczej tańsze niż w innych miastach

Strona główna

Sportowe sukcesy nagrodzone

Wiadomości

Asystent pomoże rodzicom niepełnosprawnych dzieci. Można się zgłaszać

Biznes

Ruszył konkurs dla innowacyjnych firm