Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do treści
 • Wersja dla niedowidzących Ikona wersja dla niedowidzącychWersja dla niedowidzących
 • Ikona wersja dla niepełnosprawnych Wersja dla niepełnosprawnych
 • Wielkość czcionki
  Zmniejsz rozmiar czcionki
  Zwiększ rozmiar czcionki
 • BIP

Dostępne skróty klawiszowe:

 • Tab Przejście do następnego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Shift + Tab Przejście do poprzedniego elementu możliwego do kliknięcia.
 • Enter Wykonanie domyślnej akcji.
 • ALT + 1 Przejście do menu głównego.
 • ALT + 2 Przejście do treści.
 • Ctrl + Alt + + Powiększenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + - Pomniejszenie rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + 0 Przywrócenie domyślnego rozmiaru czcionki.
 • Ctrl + Alt + C Włączenie/wyłączenie trybu kontrastowego.
 • Ctrl + Alt + H Przejście do strony głównej.
16 sierpnia 2021

13. uderzenie motoserca

Drukuj

W sobotę, 21 sierpnia 2021 roku, po raz jedenasty w Dąbrowie Górniczej zaryczą motocyklowe silniki, a w ich rytm zabiją serca krwiodawców. Członkowie klubu VC 19-78 Dąbrowa Górnicza oraz partnerzy akcji zapraszają na trzynastą edycję ogólnopolskiej Zbiórki Krwi „Motoserce 2021”. W programie między innymi kultowa parada motocyklowa, animacje dla najmłodszych fanów motoryzacji oraz muzyka na żywo.

Motoserce to ogólnopolska akcja krwiodawstwa zainicjowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. W trakcie poprzednich dwunastu edycji wydarzenia udało się zebrać ponad 33,5 tys. litrów krwi! Dzięki lokalnemu charakterowi organizowanych wydarzeń, imprezy Motoserca cieszą się ogromną popularnością i zrzeszają stale rosnące grono osób chcących podzielić się darem życia, a także partnerów i sponsorów wydarzenia. Centrum Handlowe Pogoria jest partnerem i współorganizatorem wydarzenia już po raz dziesiąty, a patronat nad akcją objął Prezydent miasta Marcin Bazylak.

Motoserce 2021 w Dąbrowie Górniczej odbędzie się 21 sierpnia, w godz. 10:00-18:00. W tym roku, poza motocyklistami, imprezę współtworzyć będą także miłośnicy czterech kółek, zrzeszonych pod szyldem No Limits Charity (ludzi z różnych części Polski, których połączyła miłość do motoryzacji oraz pomagania). Wyjątkową atrakcją będzie zlot samochodów klasy premium – m.in Lamborghini, Porsche, Ferrari, BMW czy Ford Mustang – oraz retro (samochodów klasycznych i zabytkowych), wśród nich unikatowy American LaFrance z 1919 r. Uwielbiana przez Zagłębian Parada wyruszy ulicami miasta o godz. 12:30 spod CH Pogoria, a podczas przystanku przy Hotelu Holiday INN na jej uczestników czekać będzie słodki poczęstunek.

Poza głównymi motoatrakcjami, dla uczestników imprezy przygotowano pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej z Dąbrowy Górniczej, konkursy z nagrodami od sponsorów oraz warsztaty artystyczne dla najmłodszych, przygotowane przez animatorów Pałacu Kultury Zagłębia. Na uczestników czekać będzie także specjalna strefa gastronomiczna, w której przekąski i zimne napoje serwować będzie Restauracja „Miejsce”. O dobry nastrój i wyjątkowy klimat zadba DJ CARLOS.

Krew jest darem życia, nie da się jej wyprodukować, ale możemy zrobić wszystko, żeby zebrać jej jak najwięcej – mówi Bartosz Dróżdż, koordynator dąbrowskiego Motoserca.

Dlatego też dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, działające od 10:00 do 17:00 na głównym parkingu CH Pogoria, będą centralnym punktem Motoserca. Każda osoba, która odda krew, otrzyma paczkę ze słodkim pakietem energetycznym oraz upominkami od organizatorów i sponsorów. Personel medyczny RCKiK przypomina, że donacja krwi nie powinna odbywać się na czczo, a po zjedzeniu lekkiego, nietłustego posiłku – dlatego chętni do podzielenia się darem życia mogą przyjść do mobilnego punktu poboru przez cały dzień, w najwygodniejszej dla siebie porze, nie tylko w godzinach porannych. Ponadto osoby, które nie wezmą udziału w sobotnim finale, mogą oddać krew na rzecz Motoserca w Centrum, przed pobraniem materiału podając kod #208.

W trakcie Motoserca, w pobliżu krwiobusów, zlokalizowana będzie także Mobilna Jednostka Szczepiąca Śląskiego Parku Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia, oferująca możliwość zaszczepienia przeciw Covid-19 jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zorganizować Motoserce w uwielbianej przez mieszkańców formule: pikniku z licznymi atrakcjami dla całej rodziny. Wierzę, że pandemia obudziła w wielu z nas uśpione dotąd pokłady empatii i potrzebę dzielenia się dobrem z innymi, dlatego liczę na to, że tegoroczna zbiórka będzie się cieszyła ogromną popularnością i pobijemy kolejny rekord – zachęca Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager, CH Pogoria.

Partnerami Motoserca są Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Organizatorzy deklarują przeprowadzenie akcji w reżimie sanitarnym i przypominają uczestnikom o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa: utrzymaniu odpowiedniego dystansu od innych osób, zasłanianiu nosa i ust wewnątrz galerii oraz regularnym myciu i dezynfekcji dłoni.

Czytaj więcej

Strona główna

Nowoczesne oświetlenie wzdłuż ulicy Kasprzaka

Strona główna

Weekend w mieście

Strona główna

Zakaz kąpieli w Pogorii I i Pogorii III

Kultura

II Międzynarodowy Festiwal im. Michała Spisaka już od 6 sierpnia