iDąbrowa
24
dg07.jpg
Portal - MIESZKANIEC
Nie pij wody ze źródełek
Redakcja: Anna Zubko
Dodany: 22.12.2009, wyświetleń: 595
PDF
DRUKUJ
grafika

Co miesiąc dąbrowskie wodociągi na zlecenie urzędu przeprowadzają badania jakości wód ze źródeł znajdujących się na terenie Dąbrowy Górniczej.

Zakres analiz fizykochemicznych badanych wód obejmuje oznaczenie takich wskaźników jak: barwa, mętność, zapach, odczyn, przewodność, smak, amoniak, azotyny, utlenialność, azotany, żelazo, twardość, mangan, bakterie grupy coli,  Escherichia coli, ogólna liczba bakterii w 37 st.C w 1ml, ogólna liczba bakterii w 22 st.C, clostridia redukujące siarczany.

Próbki wód ze źródeł pobierane są w 10 punktach. Jedynie w przypadku źródła w Strzemieszycach przy ul. Majewskiego na wysokości posesji nr 189 badana próbka spełniała (w ciągu ostatnich kilku miesiącach) warunki wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Przy tej okazji przypominamy i apelujemy do mieszkańców o nie spożywanie wody ze źródełek. Aktualne badania i informacje o jakości wody publikowane są regularnie na stronie www.bip.dabrowa-gornicza.pl w dziale ogloszenia.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
rozwiń
silesia.png
Walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1 |