Puchar Śląska w rękach MKS-u
07/06/2011
Dominik Gordon
3868

Po rundzie zasadniczej, w której nasz zespół uplasował się na pierwszej pozycji wygrywając wszystkie mecze przyszła pora na udowodnienie swojej wartości w turnieju finałowym.

Spotkania rozgrywane były w Hali Widowiskowo Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej.

W szranki stanęły cztery najlepsze zespoły: UKS SP 27 Katowice, MKS Zabrze i KS MOSM Tychy oraz jako gospodarz turnieju MKS Dąbrowa Górnicza. Składy drużyn tworzą chłopcy w wieku 12 lat i młodsi, a mini koszykówka jest uproszczoną wersją koszykówki seniorskiej.

Pierwsze dwa spotkania naszej drużyny były jedynie potwierdzeniem formy którą prezentowali podopieczni  Marzeny Rudolf przez cały sezon 2010/2011. Wysokie kilkudziesięciopunktowe  wygrane z Tychami i Zabrzem nie zapowiadały emocji,  które sprezentowali nam młodzi koszykarze MKS-u w meczu finałowym z SP27 Katowice.

Mecz zaczął się zgodnie z planem – wysokie prowadzenie 10- 2 i nagle coś się zacięło, na przerwę po pierwszej kwarcie schodzimy z opuszczonymi głowami  i wynikiem 10-12.

Reprymenda trenerki, mobilizacja i wsparcie przez kibiców powodują, iż druga piątka podejmuje walkę i zatrzymuje rozpędzone SP 27. Druga i trzecia kwarta rozgrywana jest bez wyraźnej przewagi którejkolwiek z drużyn- odbywa się klasyczne punktowanie -kosz za kosz.

Decydująca czwarta kwarta mogła przyprawić o zawał nie jednego kibica. Wszystkie dotychczasowe sukcesy nie mają teraz znaczenia.  Siedemnaście  wygranych spotkań bez porażki w pucharze leży na szali, a na 30 sekund przed końcem spotkania wynik jest remisowy 34-34.

Piłka jest w posiadaniu Sp 27 i atakujący są na naszym obwodzie. Nagle następuje odbiór i kontra..dwutakt i piłka krążąc po obręczy wypada z kosza, na szczęście mamy zbiórkę a dobitka jest skuteczna.

Zostało około 20 sekund… teraz emocje przekraczają zenit, a doświadczenie które zdobyli nasi zawodnicy poprzez udział w kilku bardzo dobrze obsadzonych turniejach procentuje. Nie dopuszczają choćby do oddania rzutu na nasz kosz,  przejmują piłkę i kontratakując ustalają wynik meczu 38-34.

Kibice są wniebowzięci- bo to przecież rodziny i najbliżsi przyjaciele tych młodych chłopców. MKS triumfuje i nie wstydzi się okazać radości . Chłopcy wraz ze swoją trenerką tańczą na środku parkietu, a wszyscy oklaskują ich na stojąco.

MKS Dąbrowa Górnicza jest zdobywcą Pucharu Śląska w mini koszykówce… Wyłoniono równiez najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. W drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza najlepszym zawodnikiem został Daniel Tomczyk. Miano najlepszego zawodnika całego turnieju wywalczył Sebastian Stępień, a najlepszego strzelca Oliwier Gordon.

Gratulacje należą się całej drużynie, której zawodnicy przez cały sezon sumiennie uczęszczali na treningi i ciężko pracowali pozostawiając na parkiecie wiele potu. Taka postawa poparta zaangażowaniem trenerki zaprocentowała osięganymi wynikami.

Przed Naszą drużyną w tym sezonie jeszcze jedno wyzwanie: Międzynarodowy Festiwal Koszykówki Dzieci I Młodzieży „Katowice Euro 2011” , który odbędzie się w dniach 17-19.06.2011 .

Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.