iDąbrowa
24
004.jpg
iDąbrowa Jak załatwić sprawy w UM Miasto Zdjęcia Filmy Mapa ePublikacje MSIP
bip
                           
Aktualności - Sport i rekreacja
Ronin powrócił z tarczą
Redakcja: Anna Zubko
Dodany: 5.11.2011
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika

W ostatni weekend października (od 27 do 30 października) we Włoskiej miejscowości Marina di Carrara, odbyła się największa obecnie na świecie impreza poświęcona sztukom walki.

 

2800 zawodników z 90 krajów reprezentujących główne style Karate Shotokan, Goju Ryu, Shito Ryu, Wado Ryu a także Nanbudo wzięło udział w VII World Championship Karate.

 

W ramach imprezy rozegrano WTKA Mistrzostwa Świata w Kickboxingu, Muay Thai oraz formule MMA.  Uczestniczyła w niej równie imponująca liczba 2070 zawodników.

 

Uzupełnieniem tej największej na świecie imprezy był Orient Festival, wspaniała impreza promująca wszystkie kraje Orientu.

 

Były wystawy i stoiska promujące kulturę różnych krajów, medycynę naturalną oraz występy na kilku scenach w różnych pawilonach.

 

Cała impreza odbyła się na powierzchni 75000 m kw, w kompleksie Carrarafiere, gdzie na co dzień odbywają się międzynarodowe targi.

 

Polskę reprezentowało 8 osób, w tym 6 zawodników i 2 sędziów.

Zawodnicy to Arkadiusz Kaczmarek (Muay Thai), Grzegorz Pilzys (Kick light), Karol Kasprzyk (Kick full i K1) oraz zawodnicy Karate, Jakub i Bartosz Jasińscy oraz Katarzyna Janikowska (wszyscy z KS RONIN). /Niestety 5 innych zawodników nie dojechało z powodu awarii auta/.

W zawodach VII World Championship Karate sedziował dąbrowianin Tomasz Byjos oraz sędzina z Warszawy.

 

- Nasza podróż również odbywała się z przygodami - opowiada Tomasz Byjos - kiedy dojechaliśmy do Włoch i byliśmy ok. 90km od celu, zostaliśmy zawróceni przez Policję z powodu powodzi i zerwanych wiaduktów. Musieliśmy jechać przez inną część kraju i dodatkowo zrobić około 430 km - wspomina Byjos. - A mieliśmy tylko 3 godziny na wykonanie wszystkich formalności rejestracyjnych. Na szczęście dla nas po licznych telefonach, organizatorzy nie zamknęli list ale poczekali na nasz przyjazd, dzięki czemu mogliśmy dopełnić formalności medycznych oraz rejestracji zawodników.

 

Po czterech dniach ciężkich pojedynków reprezentanci Polski zdobyli 8 medali (2x1, 3x2 i 3x3 m).

Z tego aż 7 medali zdobyli reprezentanci KS Ronin Dąbrowa Górnicza Bartosz i  Jakub Jasińscy oraz Katarzyna Janikowska.

 

Bartosz Jasiński wygrał Kumite Point juniorów - 70 kg, był 3 w kumite juniorów - 70 kg Shobu Sanbon i 3 kumite Shotokan.

 

Jakub Jasiński wygrał kumite juniorów - 75 kg Shobu Sanbon oraz był 2 w Kumite Point - 75 kg, w kumite shotokan odpadł w eliminacjach.

 

Katarzyna Janikowska w kategorii dzieci zdobyła 2 m w Kumite Point oraz 2 m w Kumite Shobu Sanbon, w finale Kata zajęła 4 m.

 

Nasz region reprezentował także Karol Kasprzyk z Klubu  Superkick od trenera Czarka Podrazy. Karol po bardzo ciężkich walkach eliminacyjnych w K1 i Full Low Kick,  nieznacznie uległ zawodnikom Ukrainy i ostatecznie zajął 5 miejsce co jest bardzo dobrym wynikiem, zwłaszcza iż Karol debiutował w tak dużej imprezie.

 

Ponadto 3 m w Muay Thai zajął Arkadiusz Kaczmarek - 86 kg, wielokrotny medalista ME i MP także tym razem nie zawiódł, 9 m zajął Grzegorz Pilzys Kick Light - 67kg.

 

Zawodnicy naszego regionu po raz kolejny pokazali iż należą do czołówki polskiego i międzynarodowego Karate.

 

Na sukces zawodników z KS Ronin złożyła się ciężka praca trenerów Tomasza i Andrzeja Byjos, Artura Nycza, Romana Szymczaka, Tomasza Puchały i Dawida Misiury.

 

Gratulujemy sukcesów

i czekamy na kolejne dobre wiadomości.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
Rozwiń
baner.jpg
silesia.png
Walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1