iDąbrowa
24
011.jpg
iDąbrowa Jak załatwić sprawy w UM Miasto Zdjęcia Filmy Mapa ePublikacje MSIP
bip
                           
Aktualności - BIZNES
Tour de Pologne w Dąbrowie - utrudnienia w ruchu
Redakcja: Anna Zubko
Dodany: 22.07.2011
PDF
DRUKUJ
POWRÓT

 

1 sierpnia w Dąbrowie Górniczej ponownie zagości prawdziwe kolarskie święto - meta II. etapu Tour de Pologne. zobacz więcej

Podobnie jak w zeszłym roku poza sportowymi emocjami nie zabraknie także atrakcji dla kibiców i miłośników aktywnego wypoczynku.

 

 

 

 

 

- Organizacja tak dużej imprezy sportowej w samym centrum miasta to także utrudnienia w ruchu, które dzięki pomocy wszystkich służb i wolontariuszy będziemy starali się zminimalizować tak, aby były najmniej uciążliwe. Prosimy także o stosowanie się do tymczasowej zmiany organizacji ruchu na wskazanych ulicach - podkreślają organizatorzy.

 

 

 

 

 

Objazdy i utrudnienia w ruchu

 

Od godz. 6.30 do około godz. 22.00 jezdnia ul. Sobieskiego i Królowej Jadwigi z kierunku Będzina do ronda Merkury będzie zamknięta dla ruchu.

 

Ruch w Centrum miasta w kierunku Będzina będzie się odbywał ul. Kościuszki i Kolejową do ronda Centrum, a ul. Sobieskiego od ronda Centrum w kierunku Będzina będzie jezdnią dwukierunkową.

 

Ulica Kościuszki będzie przejezdna do godziny 14.00. W tych godzinach możliwe będzie poruszanie się do nawrotu na wysokości ul. Bandrowskiego. Brak możliwości przejazdu przez rondo Centrum. W celu wyjazdu z ul. Kościuszki należy kierować się w stronę ul. Legionów Polskich lub ul. Górniczej do trasy szybkiego ruchu lub Aleją Róż w kierunku na Gołonóg.

 

Wyjazd z osiedli po godzinie 6.30 będzie możliwy przez ulice: Szpitalną, Struga, Czapińskiego na ulicę Legionów Polskich, a dalej przez ul. Jaworową, skrzyżowanie z Aleją Róż w kierunku do trasy Olkusz – Katowice lub Aleją Róż w kierunku na Gołonóg. Wyjazd z ul. Legionów Polskich w kierunku Będzina nie jest zalecany ze względu na trudności włączenia się do ruchu (ewentualnie objazdem przez ul. Dąbskiego w kierunku Warpia).

 

Od godz. 16.00 do godz. 19.00 ul. Legionów Polskich zostanie zamknięta dla ruchu z wyjątkiem przejazdu przez ul. Struga na ul. Jaworową i dalej do trasy szybkiego ruchu w kierunku Castorama - Makro.

 

Linie tramwajowe

Od godz. 6.30 do godz. 16.00 i od godz. 19.00 do godz. 24.00 linie tramwajowe od strony Będzina będą kursowały tylko do pętli przy Kopalni Paryż (przystanek Dąbrowa Górnicza – Urząd Pracy). Od godz. 16.00 do godz. 19.00 zawieszone zostaną również kursy na trasie Będzin – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy.


Komunikacja autobusowa

Od godz. 6.30 do godz. 14.00 oraz od godz. 19.00 do godz. 24.00 będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza. Bez obsługi pozostaną przystanki Górnicza oraz Centrum.

 

Czasowe zamknięcia

Pozostałe drogi przejazdu kolarzy, czyli ulice: Trzebiesławicka, Łazowska, Idzikowskiego, Szosowa, Armii Krajowej, Gwardii Ludowej i Aleja Piłsudskiego będą zamykane sukcesywnie na pół godziny przed przejazdem kolarzy, których wjazd do Dąbrowy Górniczej planowany jest około godziny 17.30.

 

Na ul. Królowej Jadwigi w rejonie ronda Merkury uruchomione zostanie tymczasowe stanowisko przystanku autobusowego „Dąbrowa Górnicza Aleja Róż” (kierunek Sosnowiec, Będzin), który będzie obsługiwany przez wszystkie linie kursujące w tym rejonie.

 

- Licząc na Państwa wyrozumiałość, wierzymy, że 1 sierpnia będzie doskonałą okazją do wspólnego kibicowania, świetnej zabawy i prawdziwych sportowych emocji na najwyższym światowym poziomie - podkreślają organizatorzy. 

Informacje o utrudnieniach dostępne również pod numerem 32 262 44 10


Uwaga!

Przypominamy także, że w następnych dniach trasa wyścigu będzie wiodła przez inne miasta regionu, m. in. Będzin, Sosnowiec i Katowice. Dlatego kierowcom i podróżnym wybierającym się w tamte rejony proponujemy zapoznać się ze zmianami w ruchu przygotowanymi w tych miejscowościach. 

Informacje o utrudnieniach drogowych, w godz. 12 - 20, można uzyskać pod specjalnym numerem Komendy Wojewódzkiej Policji - 32 200 11 11 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Wyszukiwarka
Rozwiń
baner.jpg
79.jpg
Walidacja: | XHTML 1.0 | CSS 2.1